Siatkówka młodzieżowa: Grały młodziczki i kadetki NOSiR-u

siatkówka młodzieżowa

Miniony weekend wraz z początkiem tygodnia był bardzo intensywny dla adeptek piłki siatkowej z Nowego Dworu Mazowieckiego. W niedzielę młodziczki pod okiem Cezarego Tulina rozegrały turniej towarzyski, zaś kadetki pod wodzą Marcina Turkota w poniedziałek przystąpiły do meczu ligowego. 

Niedzielne przedpołudnie to dla zespołu młodziczek trenera Cezarego Tulina dzień ciężkiej pracy. W zorganizowanym przez trenera nowodworskiego zespołu turnieju zmierzyły się ze sobą 3 zespoły. Do nowodworzanek dołączyły zawodniczki stołecznych Metra i Plasu.

– Nasz turniej miał charakter treningowy. Przyjechały do nas zespoły Metra i Plasu, które należą do czołówki w województwie Mazowieckim. Zagraliśmy systemem każdy z każdym, aby trenerzy mogli sprawdzić na co stać ich zespoły. Dodatkowo pomieszaliśmy zawodniczki. Chcieliśmy, aby zagrały jak najwięcej setów – zdradził ideę organizacji zawodów trener Tulin.

NOSiR w niedzielnym turnieju wystąpił w następującym składzie: Ola Żuryńska, Ola Wysocka, Natalia Staśkowiak, Ola Stan, Kinga Ponto, Paulina Łuszczyńska, Julia Pałac, Weronika Urbiak, Klara Kempfi, Ula Bolińska, Karolina Derlatka, Klaudia Olejnik, Natalia Ziemińska, Julia Żelazek.

Zwycięstwo kadetek

Poniedziałek przyniósł kolejne siatkarskie emocje. Zespół kadetek prowadzony przez trenera Marcina Turkota podejmował we własnej hali UKS Rutki Płońsk. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem nowodworzanek 3:1. Warto zaznaczyć, że w drużynie tej wystąpiły 4 zawodniczki z drużyny młodziczek – Julia Pałac, Ola Stan, Natalia Staśkowiak i Julia Żelazek. Pierwsze dwa sety były jednostronne, a wyraźną przewagę osiągnął NOSiR. W trzeciej partii rywalizacja się wyrównała, a UKS Rutki jako pierwszy zdobył 25 punktów. Trzeci set to ponowna dominacja nowodworzanek, która pozwoliła im wygrać to spotkanie 3:1.

– Pierwszy mecz w własnej hali, pierwsze zwycięstwo za 3 punkty i to w dobrym stylu. Czego chcieć więcej? A tak zupełnie poważnie to, każdy kolejny mecz jest dla nas sprawdzianem. Cały czas poznaje dziewczyny i uczymy się siebie nawzajem. Cieszę się, że wygraliśmy, ale jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że potrafiliśmy wyciągnąć wnioski z porażki w pierwszym naszym meczu przeciwko Legionovii. Tamten mecz nam zupełnie nie wyszedł, szczególnie w przyjęciu. Dziś było zupełnie inaczej. Dziewczyn nie przeraził fakt, że gramy pierwszy mecz u siebie z kolejnym wymagającym zespołem, ani to, że na trybunach zgromadziło się naprawdę wielu kibiców.Graliśmy konsekwentnie z uśmiechem na ustach, cały czas wywierając presję na przeciwniku. Jestem zadowolony z naszej gry, każda z dziewczyn wiele wniosła na boisko i w znaczącym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa, ale jest jeszcze dużo do poprawy. Mam nadzieje, że w kolejnych meczach pokażemy jeszcze lepszą i skuteczniejszą nowodworską siatkówkę – powiedział o spotkaniu trener Marcin Turkot.

NOSiR: Ania Zdancewicz, Aleksandra Stan, Natalia Staśkowiak, Weronika Tomaniak, Paulina Dąbrowska, Julia Żelazek, Julia Pałac (libero) oraz Aleksandra Galińska, Karolina Zubrzycka

Zapraszamy również do zapoznania się z programem Lokalnego Ośrodka Sportowego – Przygoda z siatkówką.