NOSiR: Ekspresowe zwycięstwo kadetek

siatkówka młodzieżowa

Podopieczne trenera Marcina Turkota występujące na co dzień w II lidze wojewódzkiej kadetek wygrały swoje przedostatnie spotkanie w zaledwie 44 minuty, pobijając poprzedni rekord o 7 minut.

Kadetki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki starły się na boisku z zespołem AZS AWF Warszawa. Pewnie zwyciężyły w tym spotkaniu 3:0, rozbijając rywalki kolejno 25:1, 25:8 i 25:6. Tym samym udało im się awansować do rozgrywek ćwierćfinałowych. W grze o dwa pierwsze miejsca pozostały już tylko 4 drużyny. Poza nowodworzankami w grupie znalazły się zespoły LTS-u Legionowo, GLKS-u Nadarzyn i Mazovii Warszawa.

Na najlepszej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli są Legionowianki, które wystartują z dodatkowymi 6 punktami. Nowodworzanki, które nie mają dopisanych żadnych punktów, aby zająć drugie miejsce muszą wygrać co najmniej 4 spotkania licząc na potknięcia GLKS-u oraz Mazovii.

Walka o awans do dalszych rozgrywek nie będzie dla nas prosta. Dzisiaj dowiedziałem się, że aż 3 czołowe zawodniczki są kontuzjowane. Wiem jednak, że mogę liczyć na pozostałe dziewczyny i z pewnością dadzą z siebie wszystko – powiedział trener Marcin Turkot.

Należy w tym miejscu również powiedzieć o współpracy jaka nawiązała się pomiędzy poszczególnymi sekcjami siatkówki. W kadrze kadetek znajduje się kilka młodziczek trenowanych przez trenera Cezarego Tulina, które świetnie sobie radzą na tle starszych koleżanek.

Najbliższe spotkanie kadetki rozegrają 4 grudnia o godzinie 18:00. W hali przy ulicy Młodzieżowej będą podejmowały drużynę Mazovii Warszawa.

NOSiR: 1. Julia Żelazek, 2. Alicja Pielaszkiewicz, 3 Weronika Tomaniak, 5. Aleksandra Żuryńska, 6. Aleksandra Galińska, 9. Natalia Staśkowiak, 10. Zuzanna Krakowiak, 11. Monika Sadowska, 12. Paulina Dąbrowska, 13. Anna Zdancewicz (kapitan), 15 . Julia Pałac (libero), 17. Karolina Zubrzycka, 20. Klaudia Grzywaczewska (libero)

foto. Marcin Turkot