NOSiR: Bratobójcze pojedynki w Żyrardowie

siatkówka młodzieżowa

W sobotę 21 kwietnia zespoły NOSiR-u w kategorii dwójek i trójek minisiatkówki wzięły udział w I Festiwalu Piłki Siatkowej organizowanym w Żyrardowie. Nowy Dwór reprezentowały 3 zespoły, które musiały zmierzyć się w fazie pucharowej.

Dziewczęta zaprezentowały bardzo wysoki poziom, co pozwoliło im bez problemów wyjść ze swoich grup do najlepszej 8. W ćwierćfinałach NOSiR II musiał stoczyć pojedynek z NOSiR III. Pojedynek był bardzo zacięty, a żadna z ekip nie zamierzała łatwo oddawać punktów. Ostatecznie NOSiR II okazał się lepszy.

W półfinale doszło do kolejnego starcia między zespołami NOSiR I a NOSiR II. Prawo walki o 1. miejsce zyskały Marysia Jankowska i Marysia Bartosiewicz, które zdobyły ostatecznie srebrny medal. NOSiR II zajął 3. miejsce, a NOSiR III zakończył rywalizację na 5. pozycji.

W rywalizacji „trójek” również doszło do starcia między zespołami NOSiR-u w walce o finał. Ostatecznie NOSiR I zdobył srebro, a NOSiR II trenera Roberta Jankowskiego po wyrównanym meczu o brąz z gospodyniami ŻSS-em Len Żyrardów musiały zadowolić się 4. miejscem.