LTS: Kadetki po raz 4. ozłocone

siatkówka młodzieżowa

W dniach 1-6 maj w Rumii odbyły się finały Mistrzostw Polski kadetek, w których rywalizowały również zawodniczki LTS-u Legionovia Legionowo. Podopieczne trenera Dawida Michora od 3 lat regularnie sięgają po to trofeum i w tym roku nie było inaczej.

W fazie grupowej LTS pokonał Energetyka Poznań 3:0, Impel Wrocław 2:1 oraz MKS Dąbrowę Górniczą 3:0, co pozwoliło legionowiankom awansować dalej z 1. miejsca.

W półfinale zmierzyły się z Pałacem Bydgoszcz  który bez większych problemów pokonały 3:0 (25:18, 25:16, 25:16).

W finale siatkarki LTS-u stanęły na przeciw zespołowi Dragfillu Tomaszów Mazowiecki. Od samego początku nie było to łatwe starcie. W pierwszych dwóch setach zwycięzcę wyłoniła gra na przewagi 27:25 i 26:28.

W trzeciej partii legionowianki złapły zadyszkę i uległy 20:25. W czwartym secie podopieczne trenera Lalka wróciły do gry gromiąc Dragfill 25:17. Mistrza Polski kadetek miał wyłonić zatem tie-break, w którym LTS wygrał 15:12.

Tym samym legionowianki po raz 4. z rzędu zostały Mistrzyniami Polski. MVP turnieju została wybrana Julia Orzoł.