5. miejsce NOSiR-u na Mistrzostwach Polski

siatkówka młodzieżowa

W dniach 6-8 lipca w Zabrzu odbyły się finały Mistrzostw Polski w mini siatkówce. Wzięły w niej udział podopieczne trener Joanny Kozarewicz. Eliminację do turnieju finałowego wywalczyły zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Mazowsza.

W swoim pierwszym meczu „czwóreczki” NOSiR-u zmierzyły się z zespołem z Giżycka, nad którym odniosły pewne zwycięstwo 2:0. Takim samym wynikiem zakończyły się starcia z San Pajdą Jarosław i UKS-em Trójką Sulechów. Tym samym nowodworzanki zakwalifikowały się do najlepszej „16” turnieju.

Czwarte zwycięstwo z rzędu Biało-niebieskie zainkasowały w meczu z WTS-em Włocławek (2:0). Podopieczne trener Kozarewicz przeżywały ciężkie chwile w starciu z Rekordem Zambrów. Ostatecznie nowodworzanki zwyciężyły w tie-breaku 11:9 i 2:1 w setach, co dało im kwalifikację do grupy 8. najlepszych drużyn w kraju.

Nowodworzanki uległy dopiero w pojedynku z UKS-em Turek-Janków Przygodzki 1:2. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie z zespołem z Konstantynowa Łódzkiego. Na zwycięską ścieżkę dziewczęta z Nowego Dworu powróciły w meczu z UKS-em Pogodno Szczecin (2:0).

W walce o miejsca od 5 do 8 NOSiR zmierzył się z MUKS-em Pasek Będzin. Było to kolejne starcie, w którym zwycięzcę musiał wyłonić tie-break, ale i tym razem lepsze okazały się podopieczne trener Kozarewicz. W ostatnim meczu nowodworzanki odniosły zwycięstwo 2:1 nad zespołem z Wieliczki zajmując 5. miejsce.

NOSiR: Paulina Łuszczyńska, Natalia Ziemińska, Klaudia Olejnik, Patrycja Ziółkowska, Klara Kempfi, Ula Bolińska.

zdjęcie: NOSiR mini siatkówka