Siostry Balcerowicz pną się w górę! Tym razem brąz

Plażówka

W miniony weekend odbyły się pierwsze, historyczne Mistrzostwa Polski w SnowVolley. Do Białki Tatrzańskiej zawitały też nowodworzanki Aleksandra i Dominika Balcerowicz. Po sukcesie i 5. miejscu na Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej zawodniczki NOSiR-u mogły być pełne optymizmu.

Turniej dla nowodworzanek zakończył się świetnym bilansem. W 4 meczach tylko raz uznały wyższość rywalek, przegrywając z parą Monika Brzostek – Dorota Strąg, która jest jedną z najbardziej utytułowanych w Polskiej siatkówce plażowej. W meczu o brąz siostry Balcerowicz starły się z doskonale sobie znaną zawodniczką. Również wychowanką NOSiR-u – Justyną Tylutki. W tym starciu sentymentów nie było, a Ola i Dominika okazały się lepsze, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

– Były to historyczne, pierwsze Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu. Zasady są takie same jak na plaży, z tą różnicą, że zamiast piachu jest śnieg, a zawodnicy grają w butach. Wykorzystałyśmy wolny weekend w rozgrywkach halowych, pojechałyśmy zobaczyć jak to wygląda i udało się stanąć na podium. Jesteśmy zadowolone.Podziękowania dla kliniki stomatologicznej Artdenta oraz firm: EasyCALL, ITBPS.PL, Vital Medica, którzy wspierają nasz team w rozpoczętym już sezonie – tak udane dla nowodworzanek zawody podsumowała Ola. 

Przed nowodworzankami już tylko najważniejsza faza rozgrywek o awans do I ligi kobiet i przyjdzie czas na kolejne starty na boiskach do siatkówki plażowej w walce o Mistrzostwo Polski.

Poczynania sióstr Balcerowicz możecie państwo śledzić na ich oficjalnym FanPage w serwisie Facebook.