Siatkówka plażowa: Sukces sióstr Balcerowicz!

Plażówka

W piątek 11 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Nowy Dwór na tej imprezie reprezentuje kilkoro zawodników. Jednak tylko jedna w pełni nowodworska para – siostry Aleksandra i Dominika Balcerowicz.

Udział w zawodach biorą ponadto Joanna Karasiewicz w parze z Pauliną Majkowską, trener pierwszego zespołu NOSiR-u Bartosz Kujawski w parze z Bartoszem Janeczkiem oraz Justyna Tylutki wspólnie z Michaliną Tokarską.

Podczas pierwszego dnia turnieju zdecydowanie najlepiej poradziły sobie siostry Balcerowicz. Ola i Dominika wygrały swoje dwa mecze i awansowały do najlepszej szóstki turnieju. W pierwszym meczu, pewnie do 17 i 15 ograły parę Gruszczyńska/Adamek, aby następnie do 14 i 10 zwyciężyć nad duetem Baran/Pietroczuk.

Zadowolenia z takiego wyniku nie kryła starsza z sióstr. – Oba mecze zagrałyśmy konsekwentnie, według założeń taktycznych. Pomogła nam dobra zagrywka i skuteczne kontry. Mimo trudnych warunków (temperatura sięgała około 40 stopni Celsjusza) udało nam się zachować koncentrację. Jutro walczymy z kadrową parą Strąg/Kłoda. Mecz będzie ciężki, ale jesteśmy nastawione na walkę. – powiedziała Ola Balcerowicz.

Zarówno Joanna Karasiewicz jak i Bartosz Kujawski nie wygrali żadnego ze swoich meczów i nie będą się już liczyć w walce o medale. Batalię o najlepszą ósemkę turnieju finałowego stoczy za to Justyna Tylutki.

Siostry Balcerowicz swój mecz o półfinał Mistrzostw Polski rozpoczną o godzinie 10:50. Zmierzą się z parą reprezentującą Polskę na zawodach międzynarodowych – Dorotą Strąg i Martyną Kłodą. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić na kanale telewizyjnym – Polsat Sport. My za to życzymy powodzenia!