Udany rewanż na BAS-ie! [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotnie popołudnie, 22 grudnia siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki zagrały ostatni mecz w tym roku. Dla zespołu prowadzonego przez Bartosza Kujawskiego było to bardzo ważne starcie, bowiem na przeciw stanęła drużyna, której jako jedynej do tej pory udało się ograć nowodworzanki. 

BAS Białystok to zespół, który niespodziewanie, jako jedyny w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi, pokonał nowodworzanki. Białostoczanki we własnej hali wygrały 3:2, bo bardzo emocjonującym spotkaniu. Tym razem miało być zgoła inaczej.

W pierwszej partii przyjezdne próbowały nawiązać walkę. Jednak po początkowej wyrównanej fazie gry, to NOSiR wyszedł na zdecydowane prowadzenie i nie oddał go już do końca, wygrywając 25:17. W drugiej odsłonie dominacja nowodworzanek była jeszcze większa. Zespół z Białegostoku został rozbity 25:12.

Sportowe emocje przyniosła dopiero trzecia odsłona. Nowodworzanki nieco spuściły z tonu, trener Kujawski rotował składem, a waleczne zawodniczki z Białegostoku nie zamierzały się poddać. BAS prowadził kilkukrotnie, jednak w decydującym momencie spotkania to nowodworzanki okazały się lepsze wygrywając 25:23 i całe spotkanie 3:0.

NOSiR tym samym zakończył rok z jedną porażką ligową na koncie, 39 punktami w ligowej tabeli i pozycją lidera. Jest to bardzo pozytywna informacja przed zbliżającym się wielkimi krokami najważniejszym momentem tego sezonu, który rozpocznie się już w lutym. Pierwszy mecz po przerwie świąteczno-noworocznej NOSiR rozegra 9 stycznia we własnej hali z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.