Trudny weekend siatkarek NOSiR-u i pierwsza porażka w sezonie [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotę i niedzielę siatkarki NOSiR-u rozegrały dwa spotkania. W sobotę na własnym parkiecie podejmowały Krótką Mysiadło, a w niedzielę w Białymstoku mierzyły się z tamtejszym BAS-em. W obu spotkaniach udało się dopisać 4 punkty do ligowej tabeli.

W sobotnim spotkaniu nowodworzanki na opór ze strony przeciwniczek napotkały dopiero w drugim secie. Pierwszą partię wygrały bowiem 25:15. Drugi set od początku należał do zespołu z Mysiadła. Jednak seria dobrych serwisów Anny Widery pozwoliła NOSiR-owi wyjść na prowadzenie i wygrać 25:20. W trzecim secie walka była zacięta. Przyjezdne za wszelką cenę chciał przedłużyć walkę w tym spotkaniu, jednak w końcówce to NOSiR zachował chłodną głowę i wygrał 29:27 i cały mecz 3:0.

Taka końcówka i nie najlepsza dyspozycja w całym spotkaniu mogła zwiastować emocje w meczu z BAS-em. W Białymstoku zaczęło się niespodziewanie. Od zwycięstwa gospodyń w pierwszej partii 25:21. Następne dwie partie to koncert nowodworzanek i zwycięstwa kolejno do 10 i 11. Czwarty set to znowu wygrana drużyny gospodarzy 25:21. O zwycięstwie w tym meczu przesądzić zatem musiał tie-break. Gra niemal cały czas toczyła się punkt za punkt i była bardzo zacięta. NOSiR jako pierwszy miał też piłkę meczową przy stanie 13:14. Gospodynie dobrze się jednak Broniły i ostatecznie to one wygrały 16:14 i odniosły zwycięstwo 3:2.

Porażka z BAS-em to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Nowodworzanki po raz pierwszy również straciły więcej niż seta. Jak do tej pory stało się to tylko w meczu z AWF-em w Warszawie. Mimo niekorzystnego rezultatu nowodworzanki cały czas pozostają na pozycji lidera z przewagą dwóch punktów nad drugą UKS Ósemką Siedlce.

NOSiR Nowy Dwór Maz. – Krótka Mysiadło 3:0 (25:15, 25:20, 29:27)

NOSiR: Widera, Maj, Wydmańska, Zackiewicz, Gorzewska, Kokoszka, D. Balcerowicz (libero) oraz Kujawska (libero), Gogol, Antosiewicz, Dąbrowska, Kuźnia.

BAS Białystok – NOSiR Nowy Dwór Maz. 3:2 (25:21, 10:25, 11:25, 25:21, 16:14)

NOSiR: Maj, Antosiewicz, Jędrzejewska, Wydmańska, Gorzewska, Kokoszka, D. Balerowicz (libero) oraz Kujawska (libero), Gogol, Widera, Dąbrowska, Zackiewicz.