Puchar Polski: Zwycięstwa Kalisza i Gliwic, walka do końca NOSiR-u

NOSiR NDM

W piątek w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął się turniej Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Na start zawodów zmierzyły się ze sobą UKS Jedynka Tarnów z MKS-em Kalisz oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Pierwsze spotkanie nie obfitowało w wielkie emocje. Kaliszanki pewnie ograły UKS Jedynkę Kalisz 3:0. MKS wygrywał odpowiednio do do 18, 20 i 22. W drugim meczu emocji już nie zabrakło. Były one jednak dopiero w trzecim secie. AZS Gliwice bowiem był wyraźnie lepszy w pierwszych dwóch partiach wygrywając 25:19, 25:21. W trzecim secie gra niemal od początku toczyła się punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi niż 2 punkty. Trzeci set stał na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły popełniały mało błędów. Sprawiło to, że trzecia partia trwała ponad 35 minut. Ostatecznie zawodniczki z Gliwic okazały się lepsze, wygrywając 36:34 i cały mecz 3:0.

Na niedzielę przypadną kolejne emocje. W pierwszym spotkaniu zaplanowanym na godzinę 16:00. NOSiR podejmie MKS Kalisz. Zdecydowanym faworytem tego meczu będą kaliszanki, jednak NOSiR-u nie można pozostawić na straconej pozycji. Nowodworzanki lubią sprawiać niespodzianki. O 18:00 można się spodziewać kolejnego zaciętego meczu. UKS Jedynka Tarnów i AZS Gliwice wydają się prezentować podobny poziom. Emocji zatem nie zabraknie. Zapraszamy zatem do hali sportowej przy ulicy Młodzieżowej 1, a wszystkich kibiców z poza Nowego Dworu na transmisję live, którą przeprowadzimy za pośrednictwem naszego portalu.