Puchar Polski w siatkówce kobiet w nowej formule. NOSiR zacznie w październiku

NOSiR NDM

Polski Związek Piłki siatkowej przedstawił terminarz rozgrywek na zbliżający się sezon 2018/2019. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki podobnie jak przed rokiem przystąpi do rozgrywek Pucharu Polski i również tak jak w poprzedni sezonie zacznie te rozgrywki już od rundy wstępnej. 

Przed rokiem nowodworzanki w ramach rundy wstępnej mierzyły się w spotkaniu wyjazdowym z WTS-em Włocławek. Zespół Bartosza Kujawskiego wygrał to spotkanie pewnie 3:0 i mógł został organizatorem jednego z turniejów grupowych rozgrywek. Ostatecznie z grupy wyjść się nie udało, jednak nowodworzanki mogły sprawdzić się przed trudnym sezonem na tle zespołów pierwszoligowych.

W tym sezonie nowodworzanki los już na początku skrzyżował z pierwszoligowcem. NOSiR zagra bowiem ze zwyciężczyniami pierwszej ligi, drużyną MKS-u Kalisz. Starcie to odbędzie się 24 października (środa) w Nowym Dworze Mazowieckim. Na zwycięzcę tego meczu w kolejnej rundzie czeka już Sparta Warszawa. Jeśli nowodworzankom uda się pokonać zespół z Kalisza droga przez kolejne szczeble może być już łatwiejsza, bowiem w kolejnej fazie, wobec ewentualnego pokonania Sparty czeka zwycięzca meczu Solna Wieliczka – Mazovia Warszawa.

Czy Nowy Dwór Mazowiecki w tym roku czeka ciekawa i emocjonująca przygoda z krajowym Pucharem? O tym dowiemy się już niebawem. W tych rozgrywkach wszystko jest jednak możliwe, a udowodniła to przed rokiem Radomka Radom, docierając do finałowej czwórki.