PP: Nie bez problemów, ale z awansem do ćwierćfinału

NOSiR NDM

Nowodworskie siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, nie bez problemów, ale mimo wszystko pewnie pokonały siatkarki 3-ligowego Libero VIP Aleksandrów Łódzki, tym samym meldując się w 1/4 Pucharu Polski. Nowodworzanki czekają na drużynę z najwyższej klasy rozgrywkowej – LSK. 

Podopieczne Bartka Kujawskiego, pomimo tego że były faworytkami w tym starciu, bardzo spokojnie i z dużym zaangażowaniem podeszły do tego spotkania. Siatkarki zdawały sobie sprawę, że awans do ćwierćfinału Pucharu Polski nie tylko jest w ich zasięgu, ale także jest stosunkowo prosty do osiągnięcia.

Pierwszy set NOSiR wygrał do 17, choć gospodynie postawiły trudne warunki i nie bez problemów nowodworzanki wywalczyły taką przewagę. Podobnie było w drugim, chyba najłatwiejszym secie. Najwięcej emocji przyniósł, jak się okazało, trzecia i ostatnia partia tego spotkania. Libero zagrało nieco mądrzej i spokojniej, dzięki czemu udało im się zdobyć trochę więcej punktów niż w poprzednich setach – na ich nieszczęście, NOSiR kontrolował przebieg także i tej partii i wygrał do 21.

Dla siatkarek z Nowego Dworu awans do ćwierćfinału Pucharu Polski to spore osiągnięcie, tym bardziej że siatkarki zmierzą się z kimś, z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nie wiemy jednak na tę chwilę kto będzie przeciwnikiem NOSiR-u.