Pewne zwycięstwo na NIKE

NOSiR NDM

W sobotnie popołudnie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozegrał spotkanie w ramach 9. kolejki II ligi kobiet z NIKE Węgrów. Nowodworzanki pewnie wygrały 3:0 i pozostały na pozycji lidera tabeli.

Od początku spotkania nowodworzanki wyszły na prowadzenie, po znakomitych serwisach Katarzyny Maj. Mimo wielu podjętych prób zniwelowania straty, ta sztuka gospodyniom z Węgrowa nie udała się. Przewaga NOSiR-u nie była bowiem mniejsza niż 3 oczka. Ostatecznie mimo zapowiadającej się zaciętej końcówki, po dobrym ataku Anny Widery, nowodworzanki wygrały 25:21.

Drugi set od początku był niemal identyczny. Ponownie Biał0-Niebieskie wypracowały sobie przewagę, a NIKE musiało gonić wynik. Osiem punktów przewagi na korzyść NOSiR-u już na początku nie zwiastowało jednak wielkich emocji. Węgrowianki wróciły jednak do gry przy zagrywce Małgorzaty Zaciek. Była atakująca NOSiR sprawiła nowodworzankom wiele kłopotów, te jednak szybko wyszły z opresji, ponownie obejmując zdecydowane prowadzenie, pewnie wygrywając 25:11.

Trzeci set rozpoczął się zgoła odmiennie niż 2 poprzednie. Zespoły grały punkt za punkt. Taka sytuacja dobiegła końca względnie szybko, bowiem serwisy Katarzyny Jędrzejewskiej okazały się zbyt trudne do przyjęcia dla gospodyń. Kolejne akcje pozwoliły NIKE odrobić stratę jednak tylko o 2 punkty. Wysokie prowadzenie nowodworzanki zyskały ponownie przy zagrywce Moniki Gorzewskiej, a ostatecznie wygrały 25:16.

Kolejne spotkanie nowodworzanki rozegrają w najbliższą środę o godzinie 20:00 z warszawską Spartą. Będzie to mecz 10. kolejki II ligi kobiet.