Nowa zawodniczka w kadrze NOSiR-u. Prosto z I ligi

NOSiR NDM

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki szykuje się do kolejnego sezonu i walki o I ligę. Jak już informowaliśmy tutaj kadra zespołu trenera Bartosza Kujawskiego na nowy sezon wydawała się zamknięta. Teraz nastąpiła jednak zmiana. W walce o I ligę nowodworzankom nie pomoże Marta Łodej, która wróciła do kadry Polski w siatkówce plażowej. W jej miejsce w drużynie zobaczymy doświadczoną na parkietach najwyższych polskich lig – Klaudię Turkot. 

Klaudia w poprzednim sezonie jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Grzelak występowała na boiskach I ligi w barwach Azotów Tarnów, zajmując 4. miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Tarnowa w półfinale przegrał z aktualnym beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet – Wisłą Warszawa, dopiero w dodatkowym meczu. Poprzednim klubem nowej przyjmującej NOSiR-u był Jocker Świecie. Turkot w swoim CV ma zapisane również 2 kluby z ekstraklasy. Debiut na jej parkietach zaliczyła w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a kolejne dwa sezony Klaudia reprezentowała barwy Legionovii Legionowo. Największym sukcesem nowej zawodniczki Biało-Niebieskich jest jednak złoty medal Mistrzostw Świata kadetek, po który sięgnęła w 2013 roku.

Mamy nadzieję, że Klaudia znacząco wzmocni nowodworski zespół i pomoże w awansie do upragnionej I ligi. O tym jak prezentuje się nowa drużyna NOSiR-u dowiemy się już niebawem, bowiem start rozgrywek II ligi zaplanowano na 28 września. NOSiR swój pierwszy mecz zagra jednak dopiero 5 października, bowiem pauzuje w 1. kolejce, a jego rywalem będzie Chemik Olsztyn. Spotkanie to odbędzie się w Nowym Dworze.

Już niedługo poznacie Klaudię bliżej w naszym cyklu ,,Poznajcie nowodworskie siatkarki”.

fot. Wojciech Lewandowski