NOSiR: Zwycięstwo nie bez kłopotów [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

Siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki odniosły drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Po pokonaniu przed tygodniem 3:0 BAS-u Białystok w sobotę 14 października okazały się lepsze od Łaskovii Łask w stosunku 3:1.

Pierwszy set to słaba postawa nowodworzanek i zespołu sędziowskiego prowadzącego to spotkanie. Zespół z Łasku objął prowadzenie na początku i nie oddał go już do końca pierwszej partii wygrywając 25:18.

Na drugą partię nowodworzanki wyszły wyraźnie zmotywowane do walki od początku. W tej partii też nie brakowało kontrowersji. Błędne decyzje sędziego zaowocowały czerwoną kartką dla drugiego trenera nowodworskiego zespołu – Cezarego Tulina. Biało-Niebieskie pewnie jednak zmierzały w tym secie do zwycięstwa. Ostatecznie wygrywając 25:20.

Trzeci set to jeszcze większa dominacja NOSiR-u. Podopiecznym Bartosza Kujawskiego wychodziło niemal wszystko co spowodowało szybkie zwycięstwo 25:13. W czwartej partii było już trochę trudniej. Jednak nie na tyle, aby NOSiR nie wygrał. Tym razem nowodworzanki uporały się z rywalkami w stosunku 25:18.

Zwycięstwo 3:1 pozwoliło nowodworzankom utrzymać drugie miejsce w tabeli. Tyle samo punktów i identyczny stosunek setów co NOSiR na ten moment ma Krótka Mysiadło. Nowodworzanki lepsze są jedynie w tabeli małych punktów. Tabeli przewodzi Mazovia Warszawa, która do tej pory nie straciła seta.

Kolejne spotkanie zespół z Nowego Dworu rozegra w niedzielę 22 października w Siedlcach. Rywalem nowodworzanek będzie tamtejsza Ósemka. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 18:00.

NOSiR: Aleksandra Balcerowicz, Żaneta Kokoszka, Katarzyna Jędrzejewska, Justyna Antosiewicz, Barbara Adamska, Karolina Dąbrowska, Joanna Karasiewicz (libero) oraz Dominika Balcerowicz (libero), Iga Zmitrowicz, Małgorzata Klimiuk