NOSiR: Z kompletem zwycięstw po czterech kolejkach

NOSiR NDM

W minionym tygodniu siatkarki NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozegrały dwa kolejne spotkania w rundzie zasadniczej II ligi kobiet z AZS-em LSW Warszawa i Ósemką Siedlce.

W środę podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego na wyjeździe zmierzyły się z beniaminkiem z Warszawy. Akademiczki Lekkoatletycznej Szkoły Wyższej wyrównaną walkę z Biało-niebieskimi potrafiły nawiązać jedynie w drugim secie, ale ostatecznie to nowodworzanki wygrały go 25: 23.  W pierwszym i ostatnim secie NOSiR pewnie zwyciężył kolejno do 16 i 18.

Nowodworzanki już w sobotę podejmowały we własnej hali w ramach 4. kolejki ligowych zmagań UKS Ósemkę Siedlce. W pierwszej partii długo toczyła się wyrównana walka. Przyjezdne zyskały znaczną przewagę dopiero przy wyniku 17:18, kiedy zdobyły kolejno 5. punktów z rzędu i ostatecznie wygrały tego seta do 18.

Na początku drugiej odsłony tego spotkania trener Kujawski szybko zareagował na sytuację na boisku i dokonał zmian w swoim zespole. Na parkiecie pojawiły się Sandra Świętoń i Dominika Kołodziejczyk w miejsce Katarzyny Maj i Nadii Wydmańskiej. Gra nowodworzanek uległa wyraźniej poprawie. Szybko wyszły na  prowadzenie 17:9  zdobywając 8 punktów pod rząd.. W jednej z ostatnich akcji Świętoń zdobyła ważny punkt bezpośrednio z zagrywki, a gospodynie wygrały do 11. W kolejnych dwóch partiach przewaga NOSiR nie była już tak wyraźna, ale to wystarczyło  aby wygrać 3:1.

Po trzech rozegranych spotkaniach NOSiR zajmuje 3. miejsce z kompletem punktów na koncie. Nowodworzanki pozostają jedną z dwóch drużyn, które nie poniosły w tym sezonie porażki. Drugim takim zespołem jest BAS Budowlani Białystok, który przewodzi ligowej tabeli. Następne spotkanie Biało-niebieskie rozegrają na wyjeździe z Łaskovią Łask.

AZS LSW Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (16:25, 23:25, 18:25)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – UKS Ósemka Siedlce 3:1 (18:25, 25:11, 25:19, 25:16)