NOSiR: Wystarczyły 64 minuty! [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotni wieczór podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego podejmowały we własnej hali 4. zespół ligowej tabeli – BAS Białystok. Mogliśmy się spodziewać meczu walki i pełnego zwrotów akcji. Nowodworzanki jednak pewnie zwyciężyły w tym spotkaniu 3:0.

Pierwszego seta Biało-Niebieskie wygrały 25:18. Po wyrównanym początku NOSiR wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie 15:10. W samej końcówce białostocczanki wyrwały nowodworzankom kilka punktów. Było to jednak wszystko na co nowodworzanki pozwoliły rywalkom.

Najwięcej działo się w drugiej części tego spotkania. BAS wyszedł na prowadzenie 0:2. Aleksandra Balcerowicz doprowadziła do wyrównania 2:2, a po chwili wyprowadziła NOSiR na prowadzenie 4:2. Jeszcze kila razy prowadzenie przechodziło z rąk do rąk do momentu, w którym Biało-Niebieskie wyszły na prowadzenie 12:10, a później 20:15. Drugiego seta świetnym blokiem zakończyły Monika Kawa i Żaneta Kokosza, a drużyna z Nowego Dworu prowadziła w całym meczu już 2:0.

W trzeciej części meczu przyjezdne wyglądały na całkowicie zrezygnowane. Kapitan zespołu Aleksandra Balcerowicz otworzyła ostatniego seta asem serwisowym, a po chwili było już 5:1. Biało-Niebieskie spokojnie budowały przewagę 15:4 i 20:5. Ostatecznie rozgromiły przeciwniczki do 6.

Był to ostatni w tym roku mecz rozgrywany w hali przy Młodzieżowej. 2017 rok nowodworzanki zakończą wyjazdowym spotkaniem z Łaskovią Łask.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:18, 25:6)

NOSiR: 2. Monika Kawa, 3. Karolina Dąbrowska, 7. Anna Gawęcka, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 4. Żaneta Kokoszka, 6. Aleksandra Balcerowicz, 14. Joanna Karasiewicz (libero)