NOSiR: Wynik efektowniejszy od gry

NOSiR NDM

Siatkarki NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pokonały 3:0 Łaskovię Łask i po pierwszej kolejce wskoczyły na fotel lidera. Spotkanie pokazało jednak pewne braki w drużynie Bartosza Kujawskiego i nie pozwala w pełni cieszyć się z pozycji lidera II ligi.

Od pierwszego seta gospodynie zdecydowanie pokazywały kto będzie walczył o awans do I ligi siatkówki. Zawodniczki z Łasku miały problemy zarówno z właściwym przyjęciem piłki, ale także ze skończeniem swoich akcji. NOSiR bez problemu wygrał pierwszego seta do 12 i mogłoby się wydawać, że kolejne dwa sety również skończą się szybko i przyjemnie. Jednak nic bardziej mylnego. W kolejnym secie Łaskovia poprawiła źle funkcjonujące elementy i jak równy z równym walczyła w drugim secie. W nowodworskiej drużynie brakowało jednak dokładności w przyjęciu i rozegraniu. Gospodyniom udało się jednak przełamać i wygrały seta 25:23. W ostatnim secie scenariusz wyglądał niemalże identycznie jak w drugim, podopieczne trenera Kujawskiego same oddawały punkty gościom, ale ponownie udało im się zmotywować i wygrały trzeciego seta do 22.

Dzięki pokonaniu Łaskovii nowodworzanki wskoczyły na fotel lidera tuż przed LTS Legionovią dzięki bilansie w małych punktach. Choć na papierze zwycięstwo 3:0 może wyglądać imponująco, to trzeba podchodzić ze sporą rezerwą do tego wyniku zarówno ze względu na postawę w drugim i trzecim secie, ale także klasę rywali z Łasku, które w poprzednim sezonie zajęły ostatnią pozycję w tabeli.

W kolejnym spotkaniu NOSiR zmierzy się na wyjeździe z zespołem AZS AWF Warszawa i będzie to pierwsze poważne spotkanie w lidze. Mecz zaplanowano na 18:00 w środę. Zawodniczki z Warszawy w 1. kolejce pauzowały z powodu nieparzystej liczby drużyn w lidze.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Łaskovia Łask 3:0 (25:12; 25:23; 25:22)