NOSiR wygrywa z „Akademiczkami”

NOSiR NDM

W środę podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego zmierzyły się z AZS-em AWF-em UKSW Warszawa w ramach 2. kolejki II ligi siatkówki kobiet. Po dość słabym początku Biało-Niebieskie wygrały to starcie 3:1.

Pierwszego seta w całości kontrolowały gospodynie prowadząc kolejno 15:11 i 20:12. NOSiR miał problemy w każdym elemencie gry, a do tego doszły własne błędy. Tym samym nowodworzanki przegrały pierwszą partię 25:18. Na początku drugiej odsłony tego meczu NOSiR wyszedł na prowadzenie 6:2. Biało-niebieskie popełniały błąd za błędem i z przewagi nic nie zostało. AZS dalej naciskał i prowadził 14:11. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Katarzyna Maj i nowodworzanki wyrównały 14:14. Od tego momentu gra gości wyglądał zdecydowanie lepiej i po dwóch setach był remis 1:1.

W trzeciej partii przez długi czas na parkiecie toczyła się walka punkt za punkt. NOSiR wyszedł na prowadzenie 16:18, ale w samej końcówce „akademiczki” doprowadziły do wyrównania 24:24. Grę zakończyła Karolina Dąbrowska zdobywając 27. punkt bezpośrednio z zagrywki. Czwartego seta całkowicie kontrolowała drużyna z Nowego Dworu zasłużenie wygrywając go 25:13.

Następne spotkanie nowodworzanki rozegrają 10 października. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z drużyną BAS Białystok. Do tej pory Białostocczanki mają na swoim koncie 1. zwycięstwo 3:0 w meczu z Chemikiem Olsztyn oraz 1. porażkę ze Spartą Warszawa 2:3.

AZS AWF UKSW Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (25:18, 19:25, 25:27, 13:25)

AZS AWF: 4. Laskowska, 3. Łysiak, 11. Słowik, 15. Lipińska, 17. Waszyńska, 10. Baranowska, 8. Bator (libero) oraz 9. Szmigielska, (libero), 2. Lesiak, 12. Błaszczyk, 6. Kowalska.

NOSiR: 1. Gogol 3. Dąbrowska, 13. Zackiewicz, 10. Jędrzejewska, 11. Antosiewicz, 12. Gorzewska, 8. Balcerowicz (libero) oraz 6. Kujawska (libero) 7. Maj, 5. Widera.