NOSiR wygrywa ligę na kolejkę przed końcem! Pozostały tylko play-offy

NOSiR NDM

W sobotni wieczór w hali przy ulicy Młodzieżowej podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w meczu kolejki podejmowały Mazovię Warszawa. Poprzednie spotkanie między tymi dwoma ekipami zakończyło się zwycięstwem Mazovii. Tym razem to nowodworzanki odniosły pewne zwycięstwo biorąc rewanż na rywalkach.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a walka toczyła się punkt za punkt. Z czasem to jednak gospodynie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Szczególnie Aleksandra Balcerowicz sprawiała dużo problemów rywalkom swoją zagrywką. Nowodworzanki gładko zwyciężyły 25:17.

Druga partia nie miała już tak jednostronnego przebiegu. NOSiR ponownie szybko wyszedł na prowadzenie. Przy wyniku 16:9 Mazovia zaczęła szybko odrabiać straty i po chwili na tablicy wyników było już tylko 18:15. Gra niepotrzebnie się wyrównała, a przyjezdne zaczęły wierzyć, że mogą wygrać tego seta. W końcówce to jednak Biało-Niebieskie zwyciężyły do 22.

W trzecim secie warszawianki ponownie spróbowały powalczyć o urwanie gospodyniom chociaż jednego seta. Po raz pierwszy udało im się doprowadzić do wyrównania 9:9. Wówczas nowodworzanki nie pozwoliły im objąć prowadzenia, ale przy drugim wyrównaniu (15:15) ta sztuka już im się nie udała. Mazovia wyszła na dwupunktowe prowadzenie 17:15. NOSiR potrafił jednak odrobić starty i wygrać 25:19 i 3:0 w całym meczu.

Tym samym nowodworzanki utrzymały pozycję lidera i mają 4 punkty przewagi nad drugą Mazovią i 15 punktów nad zajmującym 3 miejsce LTS-em Legionowo. Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej NOSiR zagra w sobotę 17 marca. W meczu wyjazdowym zmierzą się ze Spartą Warszawa.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Bluesoft Mazovia Warszawa 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

NOSiR: 2. Monika Kawa, 3. Karolina Dąbrowska, 4. Żaneta Kokoszka, 6. Aleksandra Balcerowicz, 7. Anna Gawęcka, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 8. Dominika Balcerowicz (libero) oraz 14. Joanna Karasiewicz (libero), 1. Aleksandra Gogol, 5. Barbara Adamska, 9. Iga Zmitrowicz, 13. Mariola Chudy.