NOSiR: Wicelider zmiażdżony! NOSiR zrównał się punktami z Mazovią

NOSiR NDM

W sobotni wieczór siatkarki NOSiR-u udały się do Mysiadła na mecz z wiceliderem rozgrywek, tamtejszą Krótką. Nowodworzanki pewnie wygrały to spotkanie 3:0.

Pierwsze akcje spotkania to przewaga gospodyń. NOSiR jednak szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Dobre serwisy nowodworzanek zaowocowały zwycięstwem aż 25:12.

Druga partia było z kolei odwrotna. Przewaga po dobrej serii zagrywek Pauliny Kuźni była po stronie Krótkiej. Nowodworzanki traciły od 3 do 5 punktów. Nowodworzanki zaczęły odrabiać straty od momentu, kiedy na zagrywce pojawiła się Karolina Dąbrowska. Środkowa NOSiR-u nie dość, że doprowadziła do wyrównania to pozwoliła swojemu zespołowi wyjść na dwupunktowe prowadzenie. NOSiR ostatecznie wygrał 25:21.

W trzecim secie od początku gra była wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Po raz kolejny Krótka wyszła na prowadzenie przy zagrywce Pauliny Kuźni. NOSiR jednak nie odpuścił i cały czas trzymał punktowy kontakt. Nowodworzanki zaczęły wychodzić na prowadzenie i zyskały 5 punktów przewagi. Trener Bartosz Kujawski zdecydował się w tym momencie na podwójną zmianę, a Krótka zaczęła odrabiać stratę. Konieczny był zatem powrót na boisko Aleksandry Balcerowicz i Barbary Adamskiej. Nowodworzanki do końca nie oddały już prowadzenia i wygrały 25:19 i cały mecz 3:0.

Nowodworzanki po tym spotkaniu powróciły na pozycję wicelidera. Ich strata do pierwszego miejsca jest minimalna. Mazovia Warszawa wygrała w Siedlcach 3:2, tracąc 1 punkty. Różnica między obydwoma zespołami wynosi tylko 10 małych punktów na korzyść zespołu z Warszawy. Kolejne spotkanie NOSiR rozegra za tydzień w Węgrowie z tamtejszym NIKE.

Krótka Mysiadło – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (12:25, 21:25, 19:25)

NOSiR: Aleksandra Balcerowicz, Żaneta Kokoszka, Karolina Dąbrowska, Barbara Adamska, Kasia Jędrzejewska, Justyna Antosiewicz, Dominika Balcerowicz (libero) oraz Aleksandra Gogol, Iga Zmitrowicz, Joanna Karasiewicz (libero)