NOSiR w kolejnej fazie. Pewne zwycięstwo nad NIKE [Zdjęcia]

NOSiR NDM

We wtorkowy wieczór siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki podejmowały przed własną publicznością NIKE Węgrów. Było to rewanżowe spotkanie w ramach 1. fazy rundy play-off II ligi kobiet. Nowodworzanki okazały się zdecydowanie lepsze i wygrały 3:0.

Od początku spotkania na prowadzeniu zdecydowanie były nowodworzanki. Mimo dużej przewagi zespołu Bartosza Kujawskiego gra nie toczyła się w zbyt dużym tempie. Biało-Niebieskie zdecydowanie górowały nad rywalkami, a punkty spadały na konto jednych czy drugich w większości po błędach zawodniczek. W końcówce nowodworzanki podkręciły tempo i wypracowały sobie zdecydowaną przewagę, wygrywając 25:15.

W drugim secie ponownie od prowadzenia rozpoczęły nowodworzanki. Partia ta była bardzo jednostronna, a przewaga nowodworzanek zrobiła się bardzo wysoko, co pozwoliło trenerowi Kujawskiemu na rotacje w składzie. Pojawiła się między innymi  występująca na co dzień w zespole młodzieżowym Anna Zdancewicz. Ostatecznie nowodworzanki wygrały 25:15.

W trzeciej partii nowodworzanki na początku wyszły na prowadzenie. Węgrowianki jednak odpowiedziały dobrymi serwisami i wyszły na prowadzenie 7:5. Nowodworzanki szybko odpowiedziały doprowadzając do remisu i wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla nowodworzanek, które wygrały 3:0 całe spotkanie.

Nowodworzanki po zwycięstwie 2:0 w dwumeczu awansowały do kolejnej fazy play-off. Przeciwnikiem nowodworzanek w kolejnej fazie będzie zwycięzca z pary BAS Białystok – Ósemka Siedlce.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – NIKE Węgrów (25:15, 25:15, 25:21)

NOSiR: Aleksandra Balcerowicz, Justyna Antosiewicz, Karolina Dąbrowska, Katarzyna Jędrzejewska, Mariola Chudy, Anna Gawęcka, Aleksandra Balcerowicz (libero) oraz Barbara Adamska, Aleksandra Gogol, Monika Kawa, Anna Zdancewicz.