NOSiR: Udane przetarcie przed Pucharem [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w środowy wieczór, w hali gier Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zmierzył się z tamtejszymi akademiczkami, w ostatnim meczu sparingowym przed fazą grupową Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Nowodworzanki wygrały z pierwszoligowcem 3:1.

Pierwszy set to dominacja zespołu z Nowego Dworu przez całą partię. Nowodworzanki pewnie wygrały to starcie 25:15. W drugim secie los się odwrócił i to gospodynie wygrały 25:15, doprowadzając do wyrównania. W trzecim secie gra się wyrównała, jednak w końcówce lepsze okazały się podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w stosunku 25:22. NOSiR swoją przewagę potwierdził w czwartym secie, rozgrywanym tylko do 15 i wygrał 15:13, a cały mecz 3:1.

W tym spotkaniu nie było widać różnicy klas jaka dzieli obydwa zespoły. – Faktycznie tak było. Jestem zadowolony, że dziewczyny mimo wczorajszego ciężkiego treningu zagrały bardzo dobrze taktycznie, pomagały sobie. Realizacja założeń taktycznych stała na bardzo wysokim poziomie, a to sprawiło, że tak naprawdę kontrolowaliśmy to spotkanie – powiedział po meczu szkoleniowiec zespołu z Nowego Dworu.

Bartosz Kujawski wystawił niemal identyczny skład jak w meczu pucharowym z WTS-em Włocławek. Jedyna zmiana nastąpiła na pozycji atakującej. – Z tą pozycją mam bardzo duży problem. Jednak jest to problem, który trenerzy zazwyczaj lubią. Zarówno Monika, jak i Justyna mają wiele bardzo dobrych cech i reprezentują bardzo wysoki poziom. Na tej pozycji mamy bogactwo. O grze w wyjściowej szóstce będzie decydować dyspozycja tygodnia, czy nawet dnia – stwierdził trener Kujawski.

W weekend zespół czeka bardzo trudny okres, a więc turniej o awans do dalszej fazy w Pucharze Polski. Bez wątpienie zadanie nie będzie łatwe, ale NOSiR w przedsezonowych przygotowaniach pokazuje, że stać go na wiele. Miejmy nadzieję, że i tym razem tak będzie, a Państwo licznie zapełnicie halę sportową na Osiedlu Młodych. Do zobaczenia!