NOSiR świetny w pierwszym dniu turnieju finałowego

NOSiR NDM

W piątkowe popołudnie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozpoczął zmagania w turnieju finałowym o awans do I ligi kobiet. W meczu otwierającym turniej nowodworzanki zmierzyły się z UKŻPS Kościan, zaś w drugim starciu piątkowej rywalizacji San-Pajda Jarosław grała z Częstochowianką Częstochowa.

Tylko początek pierwszego ze spotkań przyniósł odrobinę emocji. Po pierwszych dziesięciu minutach gry parkiet w pełni zdominowały nowodworzanki, które wygrały pierwszą partię 25:11. Drugi set miał podobny przebieg. Tym razem zespół z Wielkopolski zdołał zdobyć kilka punktów więcej, a NOSiR wygrał 25:14. W trzeciej partii UKŻPS również nie postawił trudniejszych warunków i trzeci set wygrał NOSiR 25:15 i cały mecz 3:0.

NOSiR – UKŻPS Kościan 3:0 (25:11, 25:14, 25:15)

W drugim starciu pierwszy set przyniósł ciekawą wyrównaną grę i zaciętą walkę. San-Pajda wygrała dopiero w końcówce 25:23. W drugiej partii zawodniczki z Częstochowy jakby straciły nieco zapał do walki i przegrały do 18. W trzeciej partii Częstochowianka długo prowadziła i przewagę oddała dopiero w końcówce, gdzie San-Pajda przechyliła szalę na swoją korzyść dzięki doświadczeniu i sile w ataku.

San-Pajda Jarosław – Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)