NOSIR: Start przygotowań przed ligą. Nowe twarze

NOSiR NDM

Siatkarki Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęły treningi przed zbliżającym się powoli sezonem 2019/2020 w II lidze siatkówki kobiet. Czy trzecie podejście w walce o awans będzie tym razem skuteczne? Kadra zespołu nieco się zmieniła, znamy nowe nazwiska. 

Po dwóch nieudanych próbach awansu do I ligi siatkówki kobiet trener Bartek Kujawski wraz ze swoim sztabem nie poddaje się i po raz trzeci podejmie się walki o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Może to być kluczowy sezon w kontekście jego posady, jako trenera NOSiR-u.

Choć nowodworzanki dopiero rozpoczynają okres przygotowawczy, to postanowiliśmy zebrać od szkoleniowca kilka zdań, dotyczących nowych twarzy i samego okresu przedsezonowego. Kujawski bardzo konkretnie odpowiedział nam na zadane pytania.

– Cieszy mnie fakt, że mamy taką ekipę z którą możemy trenować siedem razy w tygodniu, siedem jednostek treningowych. Ekipa jest młoda, ale bardzo ambitna. Same ustalają zasady, także bardzo mi się to podoba, że nie trzeba ingerować w te sprawy od szatni. Na razie poznajemy się. Jeszcze bardzo ciężkich treningów nie mamy, bo taki właściwy okres przygotowawczy zaczynamy od września. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. – powiedział szkoleniowiec

Na pytanie dotyczące wyglądu okresu przygotowawczego, trener przyznał, że jeśli będą grali sparingi – to dopiero później.

– Nie planuję w okresie przygotowawczym zbyt wielu treningów. Wolałbym grać je w późniejszym okresie, jak już będziemy rzeczywiście przygotowani do nich. Na początku chciałbym, byśmy zbudowali bardzo mocną bazę fizyczno-motoryczną, a na sparingi będzie jeszcze bardzo dużo czasu. – zakończył Kujawski. 

Udało nam się także zebrać wstępną kadrę na nadchodzący sezon: