NOSiR: Siatkarski Puchar Polski ruszy 23 września [WIDEO]

NOSiR NDM

W zbliżającym się wielkimi krokami halowym sezonie siatkarskim,Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił wprowadzić znaczące zmiany. Dotyczą one rozgrywek Pucharu Polski. 

Pierwotnie turniej rozgrywany był na zasadzie drabinki turniejowej. Od nowego sezonu pierwsza runda rozgrywek zostanie przeprowadzona w czterech grupach, po cztery zespoły. Zespół z Nowego Dworu czeka jednak rywalizacja w rundzie wstępnej. Rozpocznie się ona już 23 września. Nowodworzanki zagrają z WTS-em Włocławek. Zwycięzca tego pojedynku będzie gospodarzem turnieju w grupie D. NOSiR nie będzie jedynym drugoligowcem. Na każdą z grup przypadło po jednym zespole, który będzie pełnił rolę gospodarza. Stawkę uzupełnią drużyny z I ligi.

Podział na grupy wygląda następująco.

Grupa A: MKS Polonia Świdnica (gospodarz), Wisła Warszawa, AZS AWF Warszawa, Enea Energetyk Poznań

Grupa B: ESPES Sparta Warszawa (gospodarz), Joker Świecie, Radomka Radom, SMS PZPS Szczyrk

Grupa C: KS Murowana Goślina (gospodarz), WTS Solna Wieliczka, Karpaty Krosno, UNI Opole

Grupa D: NOSiR/WTS Włocławek (gospodarz), Politechnika Śląska Gliwice, Azoty Tarnów, MKS Calisia Kalisz

Rywalizacja w grupach odbywać się będzie w dniach 29 września – 1 października.

Z rozgrywek grupowych awansuje po jednym, najlepszym zespole. W kolejnej rundzie drużyny te zmierzą się z zespołami, które miniony sezon Orlen Ligi zakończyły na miejscach 11-14.

Czy NOSiR będzie miał okazję ponownie gościć pierwszoligowców we własnej hali? Bez wątpienia byłaby to świetna okazja do rewanżu za poprzedni sezon na drużynach z Gliwic i Kalisza. O tym przekonamy się już 23 września. Zaraz po rozstrzygnięciu meczu nowodworzanek z WTS-em Włocławek.

Tymczasem zachęcamy, do obejrzenia krótkiej rozmowy z trenerem Bartoszem Kujawskim o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu. [WIDEO]