NOSiR: Przekonujące zwycięstwo nowodworzanek [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotni wieczór siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki podejmowały przed własną publicznością MUKS SOS Reymont Dargfil Rawa Mazowiecka. Nowodworzanki były zdecydowanymi faworytkami tego meczu.

W pierwszym secie gra toczyła się punkt za punkt.. Zespół gości na początku osiągnął przewagę, ale w końcówce to NOSiR był lepszy i wygrał 25:23 wygrał.

W drugą partię dobrze rozpoczęły nowodworzanki, jednak po chwili to Dargfil prowadził. Różnica w żadnym momencie trwania seta nie była jednak większa niż 2 punkty. W końcówce nowodworzanki wyrównały podobnie jak w pierwszej partii. W samej końcówce zachowały więcej chłodnych nerwów i wyszły na prowadzenie 23:22. Ostatecznie nowodworzanki wygrały 25:23, po atakach Barbary Adamskiej, Justyny Antosiewicz i zepsutej zagrywce Kasi Jędrzejewskiej.

W trzecim secie koncert gry dały nowodworzanki, zdobywając punkty nawet z najtrudniejszych sytuacji. Nowodworzanki w tym starciu udowodniły, że pozycja lidera jest niepodważalna i wygrały 25:10 i całe spotkanie 3:0.

– Oceniam ten mecz pozytywnie. Wygraliśmy 3:0. Fajnie, że pograliśmy końcówki na styku w pierwszych dwóch setach. Musimy się wystrzedz tego, żeby nie zasypiać na początku meczu. Obudziliśmy się dopiero w trzecim secie. Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg. Wyszliśmy na ten mecz bardzo pewni siebie i zbyt wyluzowani. Zespół z Rawy gra bardzo dobrze, dziewczyny są poukładane technicznie, kilka razy dobrze zaatakowały i to sprawiło punkt za punkt. W końcówkach pokazywaliśmy jednak doświadczenie – powiedział po tym spotkaniu trener NOSiR-u Bartosz Kujawski.

Kolejne spotkanie nowodworzanki rozegrają już za tydzień. NOSiR uda się do Warszawy na mecz z wiceliderem rozgrywek – Mazovią.

NOSiR: 3. Karolina Dąbrowska, 4. Żaneta Kokoszka, 5. Barbara Adamska, 6. Aleksandra Balcerowicz, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 11. Justyna Antosiewicz, 8. Dominika Balcerowicz (libero) oraz 14. Joanna Karasiewicz (libero), Iga Zmitrowicz