NOSiR: Powrót na zwycięską ścieżkę [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotę 2 grudnia siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki podejmowały przed własną publicznością warszawską Spartę. Nowodworzanki były zdecydowanym faworytem tego starcia.

Od początku meczu nowodworzanki wyszły na prowadzenie. Oddały je tylko na moment i wraz z biegiem gry grały coraz lepiej. Pierwszą piłkę setową NOSiR miał przy stanie 24:18. Warszawianki dobrze się jednak broniły i po zaciętej wymianie zakończonej atakiem Żanety Kokoszki Biało-Niebieskie wygrały dopiero 25:20.

Drugi set lepiej zaczęły przyjezdne, które prowadziły już nawet 2 punktami. Nowodworzanki szybko odrobiły stratę i wyszły na wysokie prowadzenie. Przy stanie 20:14 trener Bartosz Kujawski zdecydował się na podwójną zmianę, a Sparta po tym zdobyła 5 punktów z rzędu. Szkoleniowiec nowodworskiego zespołu wrócił do wyjściowego ustawienia, a NOSiR wygrał drugą partię 25:21.

W trzecim secie NOSiR od początku prowadził. Zawodniczki z Warszawy próbowały walczyć o chociażby jednego zwycięskiego seta. Nie udało się to jednak. Nowodworzanki wygrały 25:18 i cały mecz pewnie 3:0.

Kolejne spotkanie podopieczne Bartosza Kujawskiego rozegrają już za tydzień we własnej hali. Rywalem NOSiR-u będzie BAS Białystok.

NOSiR: Justyna Antosiewicz, Aleksandra Balcerowicz, Żaneta Kokoszka, Katarzyna Jędrzejewska, Karolina Dąbrowska, Barbara Adamska, Dominika Balcerowicz (libero) oraz Joanna Karasiewicz (libero), Monika Kawa, Aleksandra Gogol, Iga Zmitrowicz.