NOSiR: Porażka z mistrzem I ligi

NOSiR NDM

W piątkowy wieczór siatkarki NOSiR-u rozegrały drugi mecz w ramach okresu przygotowawczego do zbliżającego się sezonu. Nowodworzanki udały się do Warszawy na mecz z tamtejszą Wisłą.

Od początku spotkania nie było widać różnicy klas, jaka ma dzielić oba zespoły. Gra toczyła się punkt za punkt, a NOSiR w pewnym momencie osiągnął nawet przewagę. Wisła jednak zbiegiem meczu grała coraz lepiej i pewnie wygrała pierwszą partię 25:22. Druga partia była wyrównana do samego końca. Nowodworzanki miały nawet okazję na doprowadzenie do wyrównania, ale Wiślaczki obroniły piłkę setową i wygrały ostatecznie 26:24. Wisła swoją dominację udowodniła dopiero w 3 i 4 partii. W zespole NOSiR-u nastąpiło kilka zmian i tempo gry nieco spadło. Wisła wygrywała odpowiednio 25;20 i 25:12.

Nowodworzanki mimo gry ze zdecydowanie wyżej notowanym przeciwnikiem pokazały, że potrafią grać dobrą siatkówkę. Zadowolenia z postawy swoich zawodniczek nie krył trener Bartosz Kujawski – Było sporo dobrych akcji w naszym wykonaniu. Traciliśmy za to punkty po prostych błędach. Chciałbym, abyśmy na tym etapie skupili się, na tym co na pozór najłatwiejsze. Dokładność i precyzja w takich zagraniach jest najważniejsza. Jednak mogliśmy zaobserwować dużo bardzo fajnych wymian z wyżej notowanym przeciwnikiem, co jest dużym plusem. Jestem zadowolony, że na tym etapie przygotowań gramy siatkówkę, którą da się oglądać i możemy wznosić się na coraz wyższy poziom. Najważniejsze jest dla mnie to, że dziewczyny powalczyły i pokazały się z bardzo dobrej strony – podsumował to spotkanie szkoleniowiec nowodworskiego zespołu.

NOSiR już w sobotę 23 września rozpocznie sezon 2017/2018. Nowodworzanki zagrają w ramach Pucharu Polski we Włocławku z drużyną WTS-u. Zanim jednak to spotkanie podopieczne Bartosza Kujawskiego zagrają dwa mecze kontrolne z białoruskim Mozyrem. Spotkania te odbędą się w czwartek i piątek (14, 15 września).