NOSiR: Pewna wygrana w Pucharze!

NOSiR NDM

Nowodworskie siatkarki pewnie ograły WTS Włocławek 3:0 w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski w siatkówce kobiet i awansowały do fazy grupowej rozgrywek.

Pierwszy i drugi set tego spotkania były bardzo wyrównane. Gospodynie na początku zyskiwały przewagę, jednak dobra gra NOSiR-u pozwalała na odrobienie strat i zwycięstwa odpowiednio 25:23 i 25:22. W trzecim secie to nowodworzanki rozpoczęły znakomicie. Wysokie prowadzenie od początku dzięki dobrej zagrywce starej-nowej kapitan Aleksandry Balcerowicz pozwoliły zdecydowanie odskoczyć i kontrolować tą partię. Nowodworzanki zyskały w pewnym momencie przewagę 12 punktów. Ostatecznie wygrały trzeciego seta 25:14.

Pewne zwycięstwo 3:0 pozwoliło NOSiR-owi zyskać przepustkę do fazy grupowej Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Nowy Dwór Mazowiecki będzie gospodarzem jednego z turniejów grupowych. Rywalkami Biało-Niebieskich będą AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, PWSZ Tarnów i MKS Kalisz.

Turniej odbędzie się w dniach 29 września – 1 października i będzie miał formułę gry „każdy z każdym”. Tak prezentuje się ramowy terminarz zawodów.