NOSiR: Pewna wygrana na początek sezonu [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotni wieczór siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki zainaugurowały sezon ligowy. Nowodworzanki udały się do Białegostoku na mecz z tamtejszym BAS-em.

Początek spotkania wydawał się niemal idealny dla zespołu Bartosza Kujawskiego, który objął prowadzenie 2:0. Zawodniczki z Białegostoku szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie. NOSiR rozkręcał się jednak z minuty na minutę, ostatecznie wygrywając 25:19.

Druga odsłona to zdecydowana przewaga zespołu z Białegostoku i prowadzenie 5:0. Nowodworzanki szybko jednak doszły do głosu i po kilkunastu minutach był już remis. Gra toczyła się punkt za punkt do końca seta. W tym momencie więcej energii było po stronie zespołu z Nowego Dworu. Zimna krew, 3 punkty z rzędu i NOSiR wygrał 25:22.

W trzecim secie Biało-Niebieskie wyraźnie pozazdrościły rywalkom wysokiego prowadzenia w drugiej partii. Zaczęło się o serii świetnych zagrywek kapitan zespołu – Aleksandry Balcerowicz i prowadzenia 13:0. Nowodworzanki nie zwalniały tempa i tylko powiększały przewagę. Największa różnica punktowa miała miejsce przy stanie 22:3. Ostatecznie zespół z Białegostoku zdobył jeszcze 8 oczek i trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:11.

Pewne zwycięstwo nad zespołem z Białegostoku trener Bartosz Kujawski skomentował w następujący sposób.

– Cieszę się, że nasza gra idzie ciągle do przodu. Dziewczyny wykonały dziś świetną pracę na zagrywce. W naszym zespole jest coraz mniej niewymuszonych błędów, co dobrze rokuje na przyszłość. Mamy jeszcze wiele elementów w naszej grze do poprawy, ale najważniejsze, że stale idziemy do przodu, a ciężka praca na treningach przynosi zamierzone efekty – powiedział szkoleniowiec.

Na wielką pochwałę zasługuje postawa zawodniczek w ostatnim secie tego spotkania. Trener nowodworskiego zespołu takim stanem rzeczy nie był jednak zaskoczony.

– Nie byłem zaskoczony. Tak na prawdę główna zasługa to nasza dobra zagrywka. Zmienna i agresywna siała spustoszenie w szeregach przeciwniczek. Przy tak dobrzej grze w zagrywce jaką zaprezentowaliśmy, przeciwnikom  ciężko jest się przeciwstawić – stwierdził Kujawski.

Kolejny mecz nowodworzanki rozegrają już w sobotę 14 października. Mecz ten zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy gen. Berlinga 1 na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18:00.

BAS Białystok – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (19:25, 22:25, 11:25)

NOSiR: A. Balcerowicz, Kawa, Dąbrowska, Kokoszka, Adamska, Jędrzejewska, D. Balcerowicz (libero) oraz J. Karasiewicz (libero), Antosiewicz