NOSIR: Nie do końca łatwa przeprawa

NOSiR NDM

Siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki wygrały dwa pierwsze spotkania w fazie Play-off z Ósemką Siedlce. Nie była to łatwa przeprawa, ale najważniejsza, że zwycięska.

Pierwszy mecz odbył się w sobotę. Pierwszy set padł łupem nowodworzanek, które wygrały partię 30:28. Druga odsłona spotkania to również dobra gra gospodyń, które ostatecznie wygrały 25:22. Gdy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i NOSiR zmierza w 3-cim secie po wygraną coś się zacieło. Do głosu doszły dziewczyny z Siedlec i wygrały partię 26:24. Chwilę później to samo zrobiły w 4-tym secie i doprowadziły do tie-break’a, ku zdziwieniu wszystkich kibiców w hali. Jednak podopieczne Bartosza Kujawskiego otrząsnęły się z marazmu z dwóch poprzednich setów i wygrały 5-tego seta 15:12, a także całe spotkanie 3:2.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce 3:2 (30:28, 25:22, 24:26, 24:26, 15:12)

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, wygrywając pierwszą partię 25:23. Po tych wydarzeniach nowodworzanki nabrały wiatru w żagle i pokazały swoją moc, zwyciężając odpowiednio 25:12 i 25:16. W trzecim secie po raz kolejny do głosu doszła Ósemka, która postraszyła NOSiR. Gdy wszyscy na hali przeczuwali kolejny tie-break w całym pojedynku, gospodynie wygrały końcówkę seta i zakończyły spotkanie wynikiem 3:1

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce 3:1 (23:25, 25:12, 25:16, 26:24)

Kolejny mecz zostanie rozegrany 23 marca w Siedlcach. Jeżeli NOSiR wygra to spotkanie, awansuje do kolejnej rundy.