NOSiR nie bez problemów wygrywa w Rawie Mazowieckiej [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

W sobotę 24 lutego siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki udały się do Rawy Mazowieckiej na mecz z tamtejszym Dargfilem. Nowodworzanki po za słabszą postawą w trzecim secie wygrywały pewnie i dzięki temu przywiozą do Nowego Dworu cenne 3 punkty.

Początek meczu był wyrównany. Mimo prowadzenia nowodworzanki nie potrafiły osiągnąć zdecydowanej przewagi. Wraz z biegiem czasu NOSiR się rozkręcał. Zaowocowało to pewnym zwycięstwem w pierwszym secie 25:14.

W drugiej partii zawodniczki z Rawy Mazowieckiej postawiły zdecydowanie większy opór. Mimo przewagi NOSiR-u różnica pomiędzy obydwoma zespołami utrzymywała się na poziomie 2 punktów. Nowodworzanki dopiero w końcówce odskoczyły po prośbie o czas trenera Kujawskiego i wygrał 25:18.

Trzeci set rozpoczął się niespodziewanie. Gospodynie osiągnęły przewagę 5 punktów i nie były skłonne jej oddać. Oba zespoły popełniały w tej partii dużo błędów. Zdecydowanie więcej jednak przytrafiło się nowodworskiemu zespołowi, a Dargfil powiększał przewagę. Gospodynie prowadziły 20:12, a trener Kujawski dokonał roszad w swoim zespole. Przyniosło to porządany rezultat i nowodworzanki zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 23:17 dla gospodyń o czas poprosił trener tego zespołu. Szkoleniowiec Dargfilu osiągnął swój cel i zespół wygrał 25:17.

W czwartej partii nowodworzanki powróciły do dobrej gry. Dzięki temu wygrały pewnie i bez przeszkód 25:13 i całe spotkanie 3:1.

Kolejne spotkanie NOSiR rozegra już w sobotę 3 marca o godzinie 18:00. Będzie to spotkanie na szczycie II ligi, a nowodworzanki podejmą we własnej hali Mazovię Warszawa. Zwycięzca tego meczu najprawdopodobniej zajmie 1. miejsce w rundzie zasadniczej.

Dargfil Rawa Mazowiecka – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki  (14:25, 18:25, 25:17, 13:25)

NOSiR: 2. Monika Kawa, 3. Karolina Dąbrowska, 4. Żaneta Kokoszka, 6. Aleksandra Balcerowicz, 7. Anna Gawęcka, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 8. Dominika Balcerowicz (libero) oraz 14. Joanna Karasiewicz (libero), 1. Aleksandra Gogol, 5. Barbara Adamska, 9. Iga Zmitrowicz, 13. Mariola Chudy.