NOSiR: Na początek zwycięstwo z Chemikiem

NOSiR NDM

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zainaugurował sezon 2019/2020 starciem we własnej hali z Chemikiem Olsztyn. Podopieczne Bartosza Kujawskiego wygrały to spotkanie, jednak nie bez problemów, bowiem przegrały minimalnie jedną z partię. Najważniejszy jest jednak komplet punktów na start rozgrywek.

W pierwszym i drugim secie nowodworzanki poradziły sobie bez najmniejszych problemów. Gładko odprawiły rywalki kolejno 25:17 i 25:13. Nieco więcej problemów miały w trzeciej partii. Nie potrafiły skończyć swoich ataków, a przyjezdne dobrze wyprowadzały kontry. Efektem tego była porażka 24:26. W czwartym secie wszystko wróciło do normy i od początku do końca to NOSiR dzielił i rządził na boisku wygrywając 25:16 i cały mecz 3:1.

– Widać było, że dziewczyny były zestresowane. Bardzo mnie to zdziwiło, że tak doświadczone i dobre zawodniczki są zestresowane. Do tej pory skupiliśmy się na technice indywidualnej i dopiero teraz zaczynamy ćwiczyć w szóstkach. Jakiś cudów nie oczekiwałem. W pierwszych dwóch setach kontrolowaliśmy grę. W trzecim secie widać było, że nie mamy jeszcze dobrego zgrania w obronie, a dodatkowo straciliśmy skuteczność w ataku.  W czwartym secie wróciliśmy do wyjściowego składu i dobrej gry, co ponownie zaprocentowało – ocenił spotkanie szkoleniowiec nowodworzanek Bartosz Kujawski.

Kolejny mecz NOSiR rozegra już w środę 9 października w Warszawie. W hali OSiR Włochy rywalem nowodworzanek będzie AZS LSW Warszawa, a początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:00. Najbliższy mecz w nowodworskiej hali już w sobotę z UKS Ósemką Siedlce.