NOSiR mistrzem pierwszej rundy fazy zasadniczej!

NOSiR NDM

W sobotę 17 listopada siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki udały się do Olsztyna na mecz z tamtejszym Chemikiem. Mimo ostatniego miejsca w tabeli zespół gospodarzy zacięcie walczył o każdy punkt w sobotnim meczu.

Od początku spotkania wydawało się, że dla nowodworzanek będzie to łatwa przeprawa. Mimo prowadzenia, gospodynie zdołały odrobić stratę z nawiązką i wyjść na prowadzenie. Nowodworzankom zajęło chwilę, zanim ponownie to one miały bliżej do zwycięstwa w pierwszej partii. Ostatecznie udało się wygrać 25:20.

W drugim secie pod początku prowadziły nowodworzanki. Ich przewaga punktowa była na tyle duża, że zawodniczki Chemika nawet nie mogły myśleć o odniesieniu zwycięstwa w tej partii. Trener Kujawski zdecydował się również na rotacje w składzie, jednak nie miało to większego wpływu na grę zespołu i NOSiR wygrał 25:18.

W trzeciej partii ponownie to nowodworzanki były stroną dominującą od pierwszego gwizdka. Zdecydowana przewaga zbudowana na początku seta, wraz z biegiem czasu była powiększana, przez co nowodworzanki wygrały 25:13 i całe spotkanie 3:0.

W następny weekend Biało-Niebieskie czekają dwa starcia. Najpierw w piątek przed własną publicznością zmierzą się w ramach Pucharu Polski ze Spartą Warszawa, zaś w sobotę w meczu wyjazdowym w Łasku zagrają z tamtejszą Łaskovią.

Chemik Olsztyn – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (20:25, 18:25, 13:25)

NOSiR: 12. Gorzewska, 11. Antosiewicz, 1. Gogol, 4. Kokoszka, 10. Jędrzejewska, 7. Zackiewicz, 8. Balcerowicz (libero) oraz 14. Karasiewicz (libero), 2. Maj, 9. Widera, 15. Wydmańska, 13. Dąbrowska, 6. Kuźnia.