NOSiR liderem II ligi

NOSiR NDM

W sobotni wieczór NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się we własnej hali z drużyną lidera ligowych rozgrywek – BAS-em Białystok. Dla nowodworzanek było to drugie starcie w minionym tygodniu po tym jak w środę w ramach Pucharu Polski ograły Spartę Warszawa.

Pierwszy set sobotniego meczu nie przyniósł żadnych niespodzianek. Chociaż taką można uznać bezproblemowe zwycięstwo NOSiR-u. Nowodworzanki nie pozwoliły bowiem rywalkom na wiele i wygrały 25:19. W drugim secie w nowodworski zespół wkradło się rozluźnienie. Rywalki dzięki temu zdołały doprowadzić do wyrównania. Tym razem to BAS wygrał bezdyskusyjnie 25:18.

W trzecim secie nowodworzanki wróciły na właściwe tory. Tym razem białostoczanki nie dały się tak łatwo. Walka trwała niemal do ostatnich momentów, a Biało-Niebieskie wygrały 25:21. Czwarty set musiał zatem przesądzić o tym czy mecz ten zakończy się z pominięciem tie-breaka. Tak też się stało, bowiem NOSiR wygrał 25:19 i całe spotkanie 3:1.

Drużyna trenera Bartosza Kujawskiego kolejny mecz ligowy rozegra dopiero w środę 6 listopada i zmierzy się w meczu wyjazdowym z drużyną LTS Legionovii Legionowo. W sobotę 9 listopada gościem w nowodworskiej hali będzie Sparta Warszawa, a 13 listopada w ramach kolejnej rundy Pucharu Polski NOSiR uda się na mecz do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z tamtejszym Libero. Zwycięzca tej fazy rywalizacji zmierzy się z drużyną z najlepszej czwórki Ligi Siatkówki Kobiet.