NOSiR: Dreszczowiec w Węgrowie

NOSiR NDM

Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego w sobotni wieczór 30 listopada zmierzyły się na wyjeździe z Nike Węgrów. Gospodynie przed tym spotkaniem zajmowały 6. pozycję w ligowej tabeli mając na swoim koncie 5 zwycięstw i 4 porażek. Tymczasem NOSiR Nowy Dwór przewodził całej stawce i do tej pory nie zaznał porażki. Nikt nie spodziewał się, że po ostatnim 5-cio setowym pojedynku o zwycięstwie ponownie będzie decydował tie-break.

W pierwszych 2. partiach tego spotkania trener Kujawski wystawił podstawowy skład, który dość gładko wygrał 25:22 i 25:20. W trzecim secie na parkiet weszły zawodniczki, które mają mniej czasu spędzonego na boisku. Podobnie jak w meczu przeciwko Krótkiej Mysiadło rywalki nowodworzanek złapały wiatr w żagle. NOSiR przegrał kolejno do 21. i 17, a zwycięzcę tego pojedynku miał wyłonić tie-break. W 5. partii na boisko ponownie wyszedł pierwszy skład, który zapewnił sobie 2 punkty w tym spotkaniu wygrywając 15:12.

Trener Kujawski podobnie jak w starciu przeciwko Krótkiej Mysiadło postanowił dać pograć w dwóch setach zawodniczkom z szerokiego składu. Wówczas gra zespołu uległa zmianie, a Nike odrobiło straty. Szkoleniowiec nowodworskich siatkarek jednak uspokaja:

Pracujemy nad szerokim składem. Chcę dać wszystkim dziewczynom tyle samo czasu na boisku i takie same szanse na zaprezentowanie się. Chciałem, żeby dziewczyny czegoś się nauczyły, jednak to rywalki odrobiły dwa sety straty, zamiast my skończyć ten mecz 3:0 czy 3:1. Na dobrą siatkówkę przyjdzie jeszcze czas. – powiedział po meczu szkoleniowiec nowodworskich siatkarek.

W 10 ligowych starciach NOSiR zgromadził 28 punktów. Drugie miejsce zajmuje AZS AWF Warszawa tracący do lidera 3 oczka, a podium zamyka BAS Białystok ze stratą 7 punktów. W następnej kolejce nowodworzanki pauzują. Mają zatem dwa tygodnie na spokojne przygotowanie się do następnego meczu. Ten nowodworzanki rozegrają za dwa tygodnie, kiedy w ramach 13. kolejki zmierzą się z Chemikiem Olsztyn.

Nike Węgrów- NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (22:25, 20:25, 25:21, 25:17, 12:15)