NOSiR: Dreszczowiec w Siedlcach! NOSiR zwycięża w końcówce

NOSiR NDM

W meczu 3. kolejki II ligi piłki siatkowej kobiet NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się w meczu wyjazdowym z UKS Ósemką Siedlce.

Po początkowo wyrównanej grze punkt za punkt to siedlczanki wyszły na 4 punktowe prowadzenie. Przy stanie 12:8 trener Bartosz Kujawski poprosił o czas. Po wznowieniu nowodworzanki odrobiły stratę i same wyszły na 3 punktowe prowadzenie. Z każdą piłką siatkarki NOSiR-u rozpędzały się i ostatecznie zwyciężyły w pierwszej partii 25:17.

Drugi set był bliźniaczo podobny do pierwszej część meczu. Siedlczanki pierwsze wyszły na dwupunktowe prowadzenie, które okazało się nieprzekraczalną granicą dla nowodworzanek. Dwukrotnie udawało im się doprowadzić do wyrównania przy stanie 15:15 i 19:19, ale za każdym razem zawodniczki Ósemki Siedlce wychodziły z opresji obronną ręką i doprowadziły do wyrównania w całym meczu 1:1.

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęły siedlczanki, które w pewnym momencie prowadziły już 6:2. Nowodworzanki nie pozwoliły im jednak bardziej rozbudować tej przewagi i po chwili mieliśmy już wyrównanie 9:9. Od tego momentu oglądaliśmy walkę punkt za punkt, lecz niewielką przewagę miały gospodynie. W samej końcówce siatkarki NOSiR-u obroniły 3 piłki setowe i miały szansę do wyrównania, ale wówczas Monika Kawa niefortunnie zaatakowała w antenkę i w całym meczu Ósemka prowadziła już 2:1.

Początek czwartego seta był analogiczny do wcześniejszych partii. Nowodworzanki odzyskały kontrolę nad tym spotkaniem poprawiając grę w polu zagrywki, bloku jak i ataku, co pozwoliło zbudować 10 punktową przewagę przy wyniku 21:11. Tę partię zakończyła świetnym serwisem Basia Adamska ustalając wynik na 25:14.

Początek tej piątej partii był fatalny dla NOSiRu. Gospodynie wyszły na 4 punktowe prowadzenie i trener Kujawski poprosił o czas. Długo i spokojnie tłumaczył coś swoim zawodniczkom. Po wznowieniu gry nowodworzanki wróciły z dalekiej podróży. Doprowadziły do wyrównania 6:6 by po chwili wyjść na 2 punktowe prowadzenie przed zmianą stron. Jeszcze w samej końcówce nowodworzanki zafundowały nam mały dreszczowiec, ale ostatecznie zwyciężają 15:12 i zabierają do domu cenne 2 punkty.

Kolejne spotkanie nowodworzanki rozegrają we własnej hali 28 października. Będzie to spotkanie derbowe. Do Nowego Dworu przyjedzie bowiem LTS Legionovia.

UKS Ósemka Siedlce – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (17:25, 25:21, 25:23, 14:24, 12:15)

NOSiR: 15. Justyna Antosiewicz, 16. Karolina Dąbrowska, 5. Barbara Adamska, 6. Aleksandra Balcerowicz, 4. Żaneta Kokoszka, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 8. Dominika Balcerowicz (libero) oraz 14. Joanna Karasiewicz (libero), 12. Mariola Chudy, 13. Małgorzata Klimiuk, 2. Monika Kawa,