NOSiR dalej niepokonany we własnej hali!

NOSiR NDM

W środowy wieczór NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozegrał spotkanie 10. kolejki przeciwko warszawskiej Sparcie. Nowodworzanki wygrały pewnie, tracąc prowadzenie tylko w 3 secie. Drużyna prowadzona przez Bartosza Kujawskiego cały czas przewodzi ligowej tabeli. 

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando nowodworzanek. NOSiR prowadził grę nie pozwalając rywalkom na wiele, efektem tego było zwycięstwo różnicą 9 oczek – 25:16. Drugie starcie tego meczu było bardzo podobne. Warszawianki próbowały walczyć, jednak ponownie poległy zdecydowanie – 25:17.

Trzeci set rozpoczął się bardzo jednostronnie. NOSiR prowadził 6:0. Przyjezdne błyskawicznie odrobiły stratę i objęły po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie 8:7. Przez moment na tablicy wyników utrzymywał się rezultat korzystny dla zespołu gości. Trener Kujawski po raz pierwszy w tym spotkaniu zmuszony był do skorzystania z prośby o czas. Przyniosło to pożądany efekt. Warszawianki jednak nie zamierzały zaprzestać walki i do końca liczyły się w walce o zwycięstwo w tym secie. Ostatecznie NOSiR wygrał 25:22 i całe spotkanie 3:0.

– Trudno coś powiedzieć po takim meczu. Chciałbym, żeby nasz zespół grał dużo lepiej w takich spotkaniach. Jednak ciężko jest o motywację, gdy przeciwnik popełnia tyle błędów. Cały czas pracujemy nad tym, żebyśmy koncentrowali się na swojej grze i poprawiali wszystkie jej elementy. Wiele aspektów mnie cieszy. Jak na przykład dobra praca w bloku. Większość założeń realizujemy. Może jakość nie jest taka jakiej oczekujemy, ale wierzę, że wszystko przyjdzie. Zaczynamy teraz nowy etap. Dziewczyny będą miał trochę ciężej, więc jakość gry może spaść, ale musimy się przygotować na najważniejsze mecze tego sezonu – tak ocenił to spotkanie trener nowodworzanek Bartosz Kujawski.

Kolejny mecz nowodworzanki rozegrają już w sobotę 17 listopada w Olsztynie z tamtejszym Chemikiem. Z kolei 23 listopada, ponownie we własnej hali zmierzą się z warszawską Spartą w ramach rozgrywek Pucharu Polski, gdzie rywalizacja toczyć się będzie o wejście do III rundy rozgrywek i rywalizację z liderem I ligi – Solną Wieliczka.