NOSiR: Czas na pierwsze domowe zwycięstwo

NOSiR NDM

W sobotę 14 października NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozegra pierwszy ligowy mecz sezonu 2017/2018 we własnej hali. W hali przy ulicy Berlinga 1 nowodworzanki podejmą Łaskovię Łask. 

Po udanej inauguracji rozgrywek i pewnym zwycięstwie w Białymstoku nowodworzanki liczą na równie udany początek na własnym terenie. Przeciwnik, czyli Łaskovia Łask swojego pierwszego meczu nie zaliczy do najlepszych. Zawodniczki z Łasku przegrały na własnym boisku z beniaminkiem II ligi – Krótką Mysiadło 1:3. Łaskovia to bardzo dobrze znany nowodworskim kibicom zespół. NOSiR w każdym sezonie spędzonym do tej pory na drugoligowych parkietach mierzył się z tym zespołem. W większości meczów będąc górą.

Przewaga przed tym spotkaniem leży zdecydowanie po stronie podopiecznych Bartosza Kujawskiego. Nowodworzanki już trzeci tydzień zagrają w meczu o stawkę. Bez wątpienia będzie to dodatkowa przewaga nowodworskiego zespołu. Dobrego nastawienia przed tym spotkaniem nie kryje również kapitan nowodworzanek – Aleksandra Balcerowicz. – Niezależnie od przeciwnika po drugiej stronie siatki nastawienie mamy takie samo – grać równo, nie popełniać własnych błędów, realizować założenia i walczyć o każdą piłkę – wtedy będę spokojna o wynik. Drużyna z Łasku to mieszanka doświadczenia z młodością. Z pewnością będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony – powiedziała zawodniczka.

Nowodworzanki swoje mecze ligowe w tym sezonie rozgrywać będą w nowej hali sportowej wybudowanej przy ulicy Berlinga 1. Treningi zespołu odbywają się natomiast w hali przy ulicy Sportowej 66. Czy tym samym drużynie nie został zabrany atut własnej hali? – Rzeczywiście kwestia hali jest w tym sezonie dość zawiła. Trenujemy przy ul. Sportowej, mecze zaś zaplanowane są w nowej hali przy ul. Gen. Berlinga. Atut własnej hali stanowią moim zdaniem nasi kibice. Dlatego podczas sobotniego spotkania liczymy na wysoką frekwencję sympatyków piłki siatkowej w naszym mieście – stwierdziła Aleksandra Balcerowicz.

My zatem dołączamy się do apelu kapitan nowodworskiego zespołu i zapraszamy do hali sportowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszy gwizdek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00!