II liga: NOSiR wygrywa po zaciętym boju

NOSiR NDM

W sobotni wieczór 16 listopada siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 9. kolejki II ligi grupy II zmierzyły się na wyjeździe z AZS-em AWF Warszawa. Był to pojedynek lidera z wiceliderem ligowej tabeli, co zapowiadało ciekawe spotkanie.

Pierwszy set należał całkowicie do gospodyń. AZS od początku prowadził najpierw 16:11, a później 19:13. Nowodworzanki nie potrafił  dogonić rywalek, ani skutecznie im się przeciwstawić i ostatecznie przegrały 16:25.

Drugą partię Biało-niebieskie otworzyły prowadzeniem 4:0. NOSiR konsekwentnie powiększał swoją przewagę 10:5 i 15:7. Zespół trenera Bartosza Kujawskiego zaciął się jednak przy prowadzeniu 20:12. Akademiczki zaczęły wówczas szybko odrabiać straty, aż doprowadziły do wyrównania po 22, aby następnie wyjść na prowadzenie 24:22. Wówczas dobrze na siatce zablokowała rywalkę Dominika Kołodziejczyk. Po chwili NOSiR dobrze zablokował AZS i na tablicy wyników znowu był remis. Dobrym atakiem z prawego skrzydła ponowne prowadzenie swojej drużynie dała Monika Gorzewska, a zwycięstwo 26:24 i wyrównanie w całym meczu zapewnił ponownie dobrze postawiony blok Kołodziejczyk i Klaudii Turkot.

W trzeciej partii Biało-niebieskie prowadziły 16:13, lecz gospodynie po raz drugi w tym meczu doprowadziły najpierw do wyrównania po 18, aby po chwili prowadzić i ostatecznie zwyciężyć 25:21. Czwarta odsłona tego meczu była niezwykle wyrównana. W decydującym momencie tego seta nowodworzanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie 19:16, którego tym razem nie dały sobie  wyrwać i zwycięzcę tego starcia miał wyłonić tie-break.

Początek piątej partii to ponownie wymiana ciosów punkt za punkt. Nowodworzanki raz za razem skutecznie obijały blok rywalek, ale same również popełniały błędy czy to w przyjęciu, kiedy piłka uderzyła w sufit czy w ataku, kiedy po jedna z zagrywek trafiła w siatkę, a tablica wyników wskazywała 11:11. Wówczas dobrze przez środek zaatakowała Nadia Wydmańska, a po chwili dwupunktowe prowadzenie NOSiR-owi dał blok Turkot-Kołodziejczyk. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec AZS-u. Po wznowieniu gry ponownie mieliśmy remis po 13. Wówczas błąd w przyjęciu pod siatką popełniła jedna z zawodniczek AZS-u i nowodworzanki miały pierwszą piłkę meczową. Po dłuższej wymianie piłki dobrze postawiony blok zapewnił Biało-niebieskim zwycięstwo w tym meczu 3:2.

– Naszym priorytetem w pierwszym etapie tego sezonu był Puchar Polski więc całe siły w tym tygodniu skoncentrowaliśmy na środowym spotkaniu z Aleksandrowem Łódzkim. Widać było po dziewczynach że są zmęczone. Nie miały tyle energii i sił co zwykle. Cieszy mnie fakt ze wyrwaliśmy to zwycięstwo, bo to był może nie najładniejszy mecz, ale na pewno mecz walki i takie zwycięstwa budują drużynę i tego co dają takie mecze nie przetrenuje się na żadnym treningu. – powiedział trener Kujawski.

Był to ósmy wygrany mecz z rzędu przez podopieczne trenera Kujawskiego, które zachowały fotel lidera i mają 2 punkty przewagi nad drugim w tabeli BAS-em Białystok. Najbliższy spotkanie NOSiR rozegra 23 listopada. Podejmą wówczas we własnej hali zespół Krótkiej Mysiadło, który zajmuje 9. miejsce i tylko dwukrotnie wygrał w obecnych rozgrywkach.

AZS AWF Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (25:16, 24:26, 25:21, 19:25, 13:15)