Dargfil nie podołał. NOSiR dalej zwycięski

NOSiR NDM

W środowy wieczór siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowieckie rozegrały mecz 18. kolejki II ligi, podejmując we własnej hali Dargfil Tomaszów Mazowiecki. 

Od początku spotkania na prowadzeniu były zawodniczki z Tomaszowa. NOSiR długo nie mógł wejść w mecz. Kiedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do objęcia prowadzenia nowodworzanki zaczęły popełniać fatalne błędy nie przebijając piłki na drugą stronę siatki. W końcówce NOSiR zdołał odskoczyć, jednak tomaszowianki nie zamierzały odpuszczać i ostatecznie zespół prowadzony przez Bartosza Kujawskiego wygrał 25:22.

W drugiej partii nowodworzankom szło zdecydowanie lepiej. Pewne prowadzenie od początku seta po dobrej grze i błędach zespołu przyjezdnych pozwolił nowodworzankom wypracować przewagę 6 punktów. Mimo prób odrabiania strat ze strony zespołu gości, to nowodworzanki powiększały swoją przewagę. Ostatecznie NOSiR wygrał tę partię 25:12.

W trzecim secie nowodworzanki podobnie jak w poprzedniej partii szybko osiągnęły przewagę. W dużej mierze była to zasługa dobrych serwisów Pauliny Kuźni. W kolejnych akcjach trener Bartosz Kujawski dał pograć zawodniczkom rezerwowym. Końcowy rezultat trzeciego seta to 25:16.

Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego zaprezentował się w tym spotkaniu nadspodziewanie dobrze. Młode zawodniczki Dargfilu walczyły o każdą piłkę, momentami podbijając piłki nie do obrony. Taka postawa zasługuje na zdecydowane brawa, bo przy odrobinie większym szczęściu i doświadczeniu w pierwszej partii mogły sprawić niespodziankę. Ostatecznie to NOSiR okazał się lepszy w stosunku 3:0 i dopisał sobie 3 punkty w ligowej tabeli.

Następny mecz nowodworzanki zagrają w najbliższą sobotę w Mysiadle z tamtejszą Krótką. Godzina rozpoczęcia tego meczu nie jest jednak jeszcze znana.

NOSiR: Gogol, Antosiewicz, Gorzewska, Kokoszka, Wydmańska, Jędrzejewska, D. Balcerowicz (libero) oraz Kujawska (libero) Kempfi, Widera, Kuźnia, Zackiewicz, Dąbrowska.

Zdjęcia: Wojciech Lewandowski.