Czas na decydujące mecze fazy play-off! NOSiR podejmie BAS

NOSiR NDM

Już w sobotę NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzy się z BAS-em Białystok w meczach finałowych fazy play-off. Rywalizacja pomiędzy obydwoma drużynami toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Okazję na pierwsze dwa nowodworzanki będą miały już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Po dwóch pewnych zwycięstwach nad NIKE Węgrów, jeszcze w marcu, nowodworzanki ponad 3 tygodnie przygotowywały się do meczów decydujących o awansie do turnieju półfinałowego. O przygotowanie swojego zespołu do starcia z BAS-em spokojny jest trener nowodworzanek Bartosz Kujawski. – Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani i dobrze nastawieni na te mecze. Mamy problemy zdrowotne. Myślę, że jednak nie będą one miały wpływu na poziom naszej gry – skomentował szkoleniowiec.

W tygodniu przed pierwszymi starciami z Białostocką Akademią Siatkówki problemy ze zdrowiem miała kapitan i podstawowa rozgrywająca NOSiR-u Aleksandra Balcerowicz. – Jeżeli będzie taka potrzeba to Ola jest w stanie zagrać. Natomiast w wyjściowej szóstce pojawi się Ola Gogol. Myślę, że sobie poradzi. Dziś obie nasze rozgrywające trenowały na pełnych obrotach. Jednak jeśli nie będzie takiej potrzeby to damy odpocząć naszej kapitan – mówił Kujawski.

W pierwszym meczu obydwu zespołów w tym sezonie, BAS Białystok na własnym boisku postawił nowodworzanko trudne warunki. Jak będzie tym razem? – Trudno powiedzieć czego możemy się po nich spodziewać. My na pewno jesteśmy inną drużyną niż na początku sezonu. W tamtym spotkaniu zagraliśmy bardzo przeciętnie. Uważam, że teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Białystok faluje z formą. Myślę, że ten mecz powinien pójść po naszej myśli. Dziewczyny z Białegostoku na pewno się jednak nie położą i będą to ciężkie mecze. Ale to tylko dobrze dla nas. Jak chcemy walczyć dalej, to musimy być na to gotowi i sobie z tym radzić – podsumował trener nowodworzanek.

Pierwszy mecz pomiędzy NOSiR-em, a BAS-em Białystok zaplanowano na sobotę 21 kwietnia o godzinie 19:30. Drugie starcie odbędzie się dzień później, a pierwszy gwizdek zabrzmi o 17:00. Wsparcie kibiców niezbędne! Dlatego zapraszamy do hali sportowej przy ulicy Młodzieżowej w Nowym Dworze Mazowieckim.