Przetarcie przed Mistrzostwami Polski dla Legionovii [ZDJĘCIA]

LTS Legionovia

W piątkowy wieczór siatkarki LTS Legionovii Legionowo rozegrały mecz 16. kolejki przeciwko warszawskiej Sparcie. Podopieczne Wojciecha Lalka wygrały 3:2.

Od początku spotkania pewnie prowadziły legionowianki. Dopiero w końcowej fazie seta Sparta zaczęła odrabiać wynik. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gości 25:19. Druga partia toczyła się zdecydowanie pod dyktando warszawianek, które wygrał 25:17.

Trzeciego seta ponownie wygrały legionowianki w stosunku 25:21. Legionowianki długo prowadziły, a ich przewaga sięgała nawet 9 punktów. Sparta odrobiła stratę na 2 oczka, ale w końcówce ponownie lepsze były zawodniczki z Legionowa. Czwarta partia to ponowna przewaga zespołu z Warszawy. W czwartej partii ponownie przewaga była po stronie Spartanek, które wygrały 25:20.

O zwycięstwie w tym spotkaniu miał zadecydować tie-break. Tam ponownie lepsze okazały się podopieczne Wojciecha Lalka wygrywając 15:12.

LTS: 2. Katarzyna Niderla, 3. Magdalena Orlicka, 5. Julia Wałek, 11. Michalina Sochaczewska, 9. Milena Montowska, 15. Aleksandra Rojecka 1. Julia Ciejka (libero) oraz 15. Weronika Trzeciak (libero), 19. Aleksandra Hamuda.