LTS zgarnia wszystko na Mazowszu!

LTS Legionovia

Od piątku do niedzieli w Halinowie odbywały się Mistrzostwa Mazowsza Juniorek. Wzięły w nich udział dwie drużyny LTS Legionovii Legionowo. Pierwszy zespół występujący na co dzień w lidze juniorek prowadzony przez Wojciecha Lalka i drugi reprezentowany w całości przez kadetki pod wodzą Dawida Michora. Obie ekipy wróciły z medalami.

Jak się okazało finał Mistrzostw odbył się już w piątek, kiedy to mierzyły się ze sobą właśnie zespoły z Legionowa. Młodsze z legionowianek, mimo porażki 0:3, nie oddały tego spotkania bez walki. W pierwszym secie przegrały 23:25, później było już nieco gorzej i LTS I wygrywał do 18 i 15.

Pierwszego dnia Mistrzostw Sparta Warszawa pewnie pokonała 3:0 MOS Wola Warszawa.

Drugiego dnia zawodów LTS I mierzył się z MOS-em Wola i pewnie wygrał swoje spotkanie 3:0. O ile pierwszy set był emocjonujący i zakończył się wynikiem 25:22, to w drugiej partii legionowianki nie dały szans rywalkom i wygrały 25:4. Trzecia partia ponownie była nieco bardziej wyrównana i zakończyła się zwycięstwem LTS-u 25:23.

W drugim sobotnim spotkaniu LTS II mierzył się z faworyzowaną Spartą. Legionowianki przegrały tylko pierwszą partię, długo nie dając za wygraną. Gra toczyła się na przewagi i zakończyła dopiero przy wyniki 31:29 dla Sparty. Kolejne trzy sety padłu na konto zespołu trenera Michora, który wygrywał 25:23, 25:17 i 25:20.

W niedzielę zespół LTS-u II wygrał swoje drugie spotkanie na tym turnieju i był o krok od medalu. Legionowianki ponownie wygrały 3:1. Tym razem mecz był bardzo zacięty i w każdym secie gra toczyła się na przewagi. Pierwszego 25:23 wygrały legionowianki. W drugim lepszy okazał się MOS w stosunku 26:24. Trzeci set to zwycięstwo Legionovii 27:25, zaś w czwartej partii legionowianki wygrały 25:23.

Do dwóch medali z najcenniejszego kruszcu dla klubu z Legionowa potrzebne było już tylko zwycięstwo drużyny Wojciecha Lalka nad Spartą Warszawa. „Lalki” sprostały wyzwaniu wygrywając kolejno 25:11, 25:18 i 25:22.

Dla Legionowskiego klubu to wielki sukces.

– Postawa naszego drugiego zespołu, oprócz wielkiej radości, była niespodzianką. Dziewczyny z kategorii kadetek dały radę. Przegrały tylko z nami, wygrywając z naprawdę dobrymi zespołami, grając fantastycznie – powiedział trener Wojciech Lalek.

– Do Mistrzostwa Polski będziemy dążyć małymi krokami. Za tydzień mamy przed sobą finał Mistrzostw Mazowsza Kadetek w Warszawie. Za dwa tygodnie ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorek. To jest nasz najbliższy cel, aby wyjść do dalszej fazy – podsumował szkoleniowiec LTS-u.

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek zostanie rozegrany w Legionowie. Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, jednak powinny pojawić się już w tym tygodniu.