LTS: Piękne zwycięstwo Legionovii! Duże emocje w starciu z Ósemką [ZDJĘCIA + WIDEO]

LTS Legionovia

Tradycyjnie w niedzielę kolejny mecz II ligi kobiet rozegrał zespół LTS Legionovii Legionowo. Na początek rundy rewanżowej przeciwnikiem drużyny Wojciecha Lalka była Ósemka Siedlce.

W pierwszym secie od początku prowadziły legionowianki, które w pełni kontrolowały grę i nie dały rywalkom ani na chwilę dojść do głosu. Wydawało się, że taki stan rywalizacji potrwa do samego końca seta. Jednak przyjezdne wzięły się za odrabianie strat i doprowadziły do remisu 21:21. Przez chwilę zrobiło się nerwowo. Trener Wojciech Lalek zdecydował się na zmianę powrotną i LTS wygrał pierwszą partię 25:23.

W drugim secie sytuacja była zgoła odmienna. To siedlczanki długo prowadziły. Wydawało się, że bez kłopotów doprowadzą do remisu. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Lalka nie poddała się i dwukrotnie była blisko doprowadzenia do remisu. W decydującym momencie legionowianki obroniły również piłkę setową.  Doprowadzając do stanu 24:23. Wygrać całej partii się jednak nie udało i lepsze w stosunku 25:23 okazały się przyjezdne.

Trzecia partia od początku była wyrównana. Przewaga żadnej z drużyn nie była większa niż 4 oczka. Przez długi moment prowadziły siedlczanki. Jednak w decydujący moment spotkania to Legionovia wchodziła prowadząc 17:15. Był to efekt dobrych zagrywek Aleksandry Rojeckiej. Przyjezdne szybko nawiązały jednak kontakt i po chwili ponownie był remis. W końcówce chłodna głowa była po legionowskiej stronie i trzecia partia zakończyła się zwycięstwem LTS-u 25:23.

Czwartego seta zdecydowanie od początku prowadziły siedlczanki. Nie odpuściły ani na moment i wygrały zdecydowanie 25:14, doprowadzając do tie-breaka.

Piąty set wydawał się być pod kontrolą gospodarzy. W momencie zmiany stron prowadziły jednak siedlczanki 8:7. Po dwóch dobrych zagrywekach Katarzyny Niderli LTS ponownie prowadził 10:8, a trener przyjezdnych poprosił o czas. Przyniosło to pożądany efekt jednak tylko na jedną akcję. Mimo, dużego poświęcenia zawodniczek Ósemki nie udało się od razu odrobić starty.

Siedlczanki nie poddały się i walczył do końca. W końcówce, w decydującym momencie nie zabrakło też kontrowersyjnych decyzji arbitrów z którymi nie zgadzali się szkoleniowcy z Legionowa. Gra niemal do końca była na styku, a o zwycięstwie zadecydowały detale. Pierwszą piłkę meczową legionowianki miał przy stanie 14:12, kiedy świetnie z lewego skrzydła zaatakowałą Aleksandra Hamuda. Ta sama zawodniczka mogła skończyć spotkanie, jednak jej atak został wybroniony. Legionovia wygrała ostatecznie 15:13, bo świetnym bloku na środku siatki.

Skrót Spotkania

LTS Legionovia – Ósemka Siedlce (25:23, 23:25, 25:23, 14:25, 15:13)

LTS: Milena Montowska, Aleksandra Hamuda, Katarzyna Niderla, Aleksandra Rojecka, Natalia Dąbrowska, Magdalena Orlicka, Julia Ciejka (libero) oraz Wałek, Orzoł, Woźniak, Rogalska, Partyka.