LTS: Legionovia zwycięża w hicie! Wspaniałe widowisko przy Zakopiańskiej

LTS Legionovia

W piątkowy wieczór w Legionowie odbyło się spotkanie II ligi siatkówki kobiet, gdzie LTS Legionovia podejmowała Mazovię Warszawa. Po bardzo emocjonującym meczu Legionovia wygrała 3:2.

W pierwszym secie gra długo była wyrównana. Do stanu 18:18 oba zespoły grały niemal punkt za punkt. W końcówce swoje doświadczenie pokazały przyjezdne i pewnie wygrały 25:20. Druga odsłona miała podobny przebieg, długo utrzymywał się remis, jednak w końcówce ponownie lepsze były podopieczne Roberta Kupisza 25:20.

W trzecim secie Legionovia długo prowadziła. Remis na tablicy wyników pojawił się dopiero przy stanie 16:16 po autowym ataku Natalii Dąbrowskiej. Wchodząc w decydującą fazę seta zespół Wojciecha Lalka prowadził 20:17, a trener Robert Kupisz wymienił rozgrywającą. Nie przyniosło to pożądanego rezultatu i Legionovia wygrała 25:23.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenie gospodarzy. Legionovia długo utrzymywała się na prowadzeniu. Chwilę przed końcem Mazovia doprowadziła do wyrównania. Legionovia szybko odskoczyła na 2 punkty, a trener Mazovii na boisko ponownie wprowadził Małgorzatę Kupisz. Legionovia podwyższyła prowadzenie w końcówce po dobrych zagrywkach Dąbrowskiej.

Błędy po jednej i drugiej stronie zaowocowały wynikiem 23:22 dla gospodarzy i prośbą o czas Wojciecha Lalka. Nie pomogło to wiele legionowiankom, które straciły 2 punkty i Mazovia miała piłkę meczową. Warszawianki w kluczowym momencie dotknęły jednak siatki. W kolejnych dwóch akcjach myliła się Natalia Pustelnik najpierw atakując w aut, a następnie atakująca Mazovii była zablokowna i LTS wygrał 26:24.

Tie-break był niemal identyczny jak poprzednie starcia. Legionowianki jednak często się myliły i przez to nie potrafiły osiągnąć bezpiecznego prowadzenia. Dobrze funkcjonował jednak legionowski blok i dzięki temu utrzymywał się remis. Po serii dobrych zagrywek Marceliny Nowak na zmianę stron Mazovia prowadziła 8:7. Po zmianie stron Legionovia nie potrafiła skończyć ataku i przy stanie 11:8 dla gości Wojciech Lalek poprosił o czas.

Zespół z Legionowa zdołał jednak odrobić straty i doprowadzić do wyrównania 12:12 co zaowocowało drugą przerwą o czas trenera Kupisza. Będąca na zagrywce Magdalena Orlicka dwukrotnie świetnie wznawiała grę i LTS prowadził 14:12. W kolejnej akcji Mazovia zdołała się wybronić, ale w następnej akcji serwis zatrzymał się na taśmie i Legionvia wygrała 3:2!

Zwyciężając nad Mazovią Legionovia sprawiła bardzo dużą niespodziankę. Nie spowodowało to jednak zmiany w tabeli. Jednak jeśli NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki jutro pokona NIKE Węgrów za 3 punkty będzie liderem rozgrywek II ligi.

LTS Legionovia – Mazovia Warszawa (20:25, 2:25, 25:23, 26:24, 15:13)

LTS: 3. Magdalena Orlicka, 7. Natalia Dąbrowska, 9. Milena Montowska, 11. Michalina Sochaczewska, 15. Aleksandra Rojecka, 19. Aleksandra Hamuda, 1. Julia Ciejka (libero) oraz 12. Maryla Karczmarczyk (libero), 5. Julia Wałek.

Mazovia: 2. Gabriela Mazur, 4. Zuzanna Gnas, 12. Michalina Błaszczyk, 13. Marcelina Nowak, 14. Natalia Pustelnik, 15. Agnieszka Banasiak, 18. Małgorzata Kupisz, 3. Agnieszka Guzikiewicz oraz 10. Magdalena Karpińska, 6. Klaudia Kucharska.