LTS Legionovia: Dwie nowe zawodniczki w klubie

LTS Legionovia

Diana Dąbrowska i Daria Rafalska zdecydowały się dołączyć do siatkarskiej drużyny LTS Legionovii. Zawodniczki dotychczas występowały w malborskim Orle, ale od przyszłego sezonu występować będą w legionowskiej drużynie juniorek dowodzonych przez Pawła Kowala.

LTS znany jest w środkowisku siatkarskim jako świetna przystań dla młodych zawodniczek, które chcą się wiele nauczyć i wygrywać trofea. To z pewnością dobra renoma zespołu ułatwiła namówić dziewczyny do kontynuowania rozwoju właśnie w Legionowie. Wspomina zresztą o tym trener Orła Malbork Szymon Żołądziewski:

Od lat w Legionowie tworzone są bardzo dobre warunki w Polsce dla rozwoju młodych siatkarek. Nie wahałem się, by polecić ten kierunek swoim wychowankom – powiedział szkoleniowiec
Przedstawiłem dziewczynom kilka propozycji i decyzja o wyborze klubu była ich autonomiczną. Jestem przekonany, że to dla nich najlepszy wybór, a dla klubu będą ważnym ogniwem. – zakończył Żołędziewski.

Mierząca 187 centrymetrów wzrostu środkowa Daria Rafalska wypowiada się bardzo ciepło o nowym zespole:

Jestem bardzo szczęśliwa, że w tym roku będę mogła występować w barwach LTS. Dołożę wszelkich starań, aby jak najlepiej reprezentować legionowski klub!

W podobne tony uderza druga z zawodniczek, Diana Dąbrowska:

– To odważna decyzja na ostatni rok liceum, ale bardzo się cieszę, że będę mogła rozwijać się właśnie w tym klubie!