LTS: Legionovia blisko zwycięstwa. Lider minimalnie lepszy

LTS Legionovia

W sobotni wieczór siatkarski LTS Legionovii Legionowo stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. Podopieczne Wojciecha Lalka zmierzyły się w meczu wyjazdowym z liderem II ligi – Mazovią Warszawa. Leginowianki minimalnie przegrały 3:2, rozgrywając bardzo dobry mecz.

Początek spotkania był wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt z delikatnym wskazaniem na gospodynie. Zbiegiem czasu przewagę zaczęły osiągać legionowianki. Największą różnicę na korzyść zespołu z Legionowa zbudowała Natalia Dąbrowska. Atakująca LTS-u serwowała mocno i precyzyjnie, niemal uniemożliwiając przyjęcie bardziej doświadczonym rywalkom. W końcówce, mimo dużej przewagi, Mazovia zaczęła gonić. Warszawiankom udało się doprowadzić do remisu, co zaowocowało grą na przewagi. Więc spokoju w tym momencie zachowały podopieczne Wojciecha Lalka wygrywając 27:25.

Drugi set to seria świetnych zagrywek Katarzyny Niderli. Dzięki temu Legionovia prowadziła 6:0. Legionowianki do końca nie oddały prowadzenia. Mimo tego, że ta partia miała różne momenty, a w końcówce gospodynie podobnie jak w pierwszym secie zaczęły odrabiać straty, to Legionovia wygrała 25:22.

W trzecim secie Mazovia od początku objęła prowadzenie. W tej partii dobrze zaczęły funkcjonować niemal wszystkie elementy w grze warszawskiego zespołu. Legionovia mimo kilku rotacji trenera Wojciecha Lalka, nie potrafiła nawiązać walki i przegrała 12:25.

W czwartej partii gra się nieco bardziej wyrównała. Dopiero w połowie seta przewagę zaczęła osiągać Mazovia, a dodatkowe błędy legionowianek zaowocowały porażką 17:25 i dodatkowym setem.

W tie-breaku od początku lepsze były siatkarki Legionovii. To podopieczne Wojciecha Lalka prowadziły 8:7 przed zmianą stron. Warszawianki do remisu doprowadziły przy stanie 9:9. Niemal do końca gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepsze były jednak gospodynie. Legionovia pierwszą piłkę meczową obroniła. Zawodniczki LTS-u miały w górze również piłkę na wagę remisu, jednak w decydującym momencie zabrakło szczęścia, a Klaudia Cieśluk, kapitan Mazovii, zakończyła spotkanie atakiem ze środka i dała zwycięstwo swojemu zespołowi 15:13 i w całym meczu 3:2.

Kolejny mecz LTS Legionovia Legionowo na parkietach II ligi rozegra 18 listopada, a przeciwnikiem drużyny Wojciecha Lalka będzie Sparta Warszawa.

LTS Legionovia: Katarzyna Niderla, Magdalena Orlicka, Milena Montowska,Natalia Dąbrowska, Michalina Sochaczewska, Aleksandra Rojecka, Julia Ciejka (livero) oraz Aleksandra Omelaniuk Aleksandra Haumda, Zofia Parzydło, Weronika Trzeciak (libero)