LTS: Kadetki dają Legionovii awans do ostatniej fazy play-off

LTS Legionovia

W sobotę i niedzielę LTS Legionovia grająca w II lidze kobiet zmierzyła się w kolejnych meczach fazy play-off z zespołem Dargfilu Rawa Mazowiecka. Gospodynie w obydwu spotkaniach nie dały większych szans rywalkom i wygrały 3:1 i 3:0.

Po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu Legionovia i rewanżowe spotkanie rozpoczęła nienajlepiej. W pierwszym secie wygrały bowiem przyjezdne 27:25. Następne trzy sety należały już jednak w pełni do drużyny Dawida Michora, która wygrała 25:20, 25:20 i 25:23. Rywalizacja zatem przeciągnęła się o jeden dzień.

W niedzielę kadetki z Legionowa ponownie były zdecydowanie lepsze i ponownie pokonały zespół z Rawy Mazowieckiej. W pierwszej partii przyjezdne jeszcze nawiązały walkę i set zakończył się na przewagi, zwycięstwem Legionovii 26:24. Następne dwie odsłony to już zdecydowana przewaga „Michorek” i zwycięstwa 25:20 i 25:18.

Tym samym Legionovia zapewniła sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek w II lidze kobiet. Przeciwnikiem LTS-u będzie Mazovia Warszawa. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a pierwsze spotkania odbędą się już w następny weekend w Warszawie.

Nie spodziewaliśmy się, że pójdzie nam tak łatwo. Wiedzieliśmy jednak, że są to wyrównane zespoły. Chcieliśmy zagrać spotkanie o stawkę przygotowując się do finałów Mistrzostw Polski. Mazovia przyjechała nas obserwować, to znaczy, że nas nie lekceważą. Ale nie zdradzę jakim składem wyjdziemy na to spotkanie – powiedział trener kadetek Legionovii Dawid Michor.

Godziny spotkań z Mazovią nie są jeszcze znane. Pewne jest jedynie, że zespoły toczyć będą rywalizację w obydwa dni składające się na następny weekend.